Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jöhetek jol ki egy unit...

Jöhetek jol ki egy unit linked biztositásbol?

Figyelt kérdés

Párommal kötöttünk egy Signal Öngondoskodási terv nevü bizositást.

A minimális 9000ft os havi dijjal. Eddig 9 honapot fizettünk. Azóta bövültek az informácioim és lehet h mégsem járunk vele jól. A tájékoztato szerint a TKM 20éves futamidönél 1.6-4.6%között alakul az ügynök szerint minél több az idö annál kevesebb. A signal telefonos app ja szerint az elözö évi hozam 9.6%volt tehát elvileg nyernénk rajta kb 5%ot. Viszont az interneten látottak alapján mindenki ellene van. Esetleg elsiklottam valami felett ? Aztal tisztában vagyok hogy az elsö 2 év befizetése elmegy bonuszokra, ügynökre... hosszu távon ( 15+év ) esetén jol járok- e ezzel a termékkel, vagy többet nyerek ha más formában gyüjtö? És mi lenne a legideálisabb számunkra ?



2017. szept. 15. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy biztos,ha most megszünteted,csak te jöhetsz ki vele rosszul.Bukod az összes pénzed.Milyen célzattal kötötted?
2017. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Csak bukni fogsz rajta. Minél később szünteted meg annál többet. Nem is értem, emberek hogy képesek ekkora marhaságot csinálni.

Mivel veszik rá őket?

Ez egyedül az ügynöknek jó, iszonyú pénzeket kapnak egy egy palimadár után.

2017. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nyugdíj biztosítás akkor ez legkevesebb 20 évre tervezett dolog. Az így megy ez.


Pontosan ki kell számolni.

Ez egy szakmai feladat egy szakértőnek.

De ehhez nem eladni kell tudni hanem tényleg érteni hozzá és okosnak is lenni.

A nehézség, hogy a tanácsadással járó x óra munkáért lehet hogy nem kap pénzt a tanácsadó így nem kockáztatja az idejét.


De azt aki eladta azzal kiszámoltathatjátok!

Ő már megdolgozott érte.

(Ha felmondjátok ő vissza kell fizesse a pénzt, amit már elköltött. Ezért nagyon fog teperni nálatok.)

2017. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem ELŐTTE kéne elolvasni? az UL hosszú távú. Elején sok ktg van, később leszel pluszban. meg eleve nem értem miért nem NEVES biztosítót választottatok... összehasonlítás?
2017. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a Signallal, de a UL nem a gyors meggazdagodásra van. Ha tudjátok nélkülözni a havi összeget, akkor a legjobb, ha fizetitek tovább és lejáratkor kéritek a szolgáltatást. Mivel jelenleg semmilyen befektetés nincs, ami biztonságos és látható hozamot is biztosít (és havi 10 ezerből megvan), most nincs értelme megszüntetni. Próbáljátok meg inkább minél jobban kihasználni a lehetőséget. Mivel megvan a folyamatos szerződés, arra lehet egyszeri kiegészítőket befizetni és azzal már normális hozamot is elérni vállalható kockázat mellett. A kiegészítőket pedig bármikor ki lehet venni bukás nélkül. Üljetek le a tanácsadóval, akivel kötöttétek és nézzétek át ezeket.
2017. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 a.erika ***** válasza:
Üdv. Igen, jöhetsz jól ki.
2017. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Csak az ügynök jöhet ki jól. Ügyfélnek ez mindig bukó.
2017. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 cdx válasza:

A Signál Öngondoskodási Terv nagyon jó termék, ha nem veszed ki , hanem a szerződés végéig rakod a pénzt.

Elkellett mondania az ügynöknek, hogy mennyit fogsz kapni és mennyi a költség belőle.

Szerintem ne szüntesd meg, ha tudod nélkülözni, mert jól fog jönni az a pénz, ha a szerződésben rögzített időpontot eléritek.

Természetesen van lehetőség a szerződést megszüntetni illetve szüneteltetni is. Ha átmenetileg okoz gondot a fizetése, akkor csak szüneteltessétek. Ha tudjátok fizessétek, mert jól jártok vele, ezt mondom úgy, hogy nem a Signalnak dolgozom, csak ismerem a terméküket.

Üdv. Péter

2017. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

5-ös és 8-as válaszra reflektálva:

Igen, jöhetsz ki jól, ha a szerződés végéig fizeted, de az 10/20 év, és akkor is a teljes profitod 2% lesz kb, 20 év alatt (6%-os optimista hozam mellett), ami még az inflációnál is kevesebb.


Ennél szerintem sokkal jobb befektetések közül is lehet válogatni.

Csak az a baj, hogy ezeket előre nem mondják el az ügynökök, csak a bónuszokkal, stb-kel vakítanak.

Sajnos én nagyon rosszul jártam vele, mivel nekem se mondták el, hogy a díjat csak a 3. évtől lehet szüneteltetni, így 2.5év után vissza kellett vásárolnom a megtakarítást, nagy veszteség mellett (ami tiszta sor, hiszen hosszú távra van ez kitalálva, de hosszú távra se igazán jó a 2%-os kb max hozammal...)

2019. okt. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!