Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítással kapcsolatos...

Lakásbiztosítással kapcsolatos kérdésem volna. Lehet, hogy jól átvertek?

Figyelt kérdés

Biztosítótársaság keresett meg, engem lakásbiztosítás érdekelt. A fickó, aki visszahívott telefonon kért adatokat és lakás megtekintése nélkül összeállított egy ajánlatot, amit elküldött emailben.

Az emailben tételesen fel volt sorolva mikre szó a biztosítás, amit kiválasztottam. egy közepes árfekvésű csomagot választottam: elemi károk, stb. Vannak kiegészítők is, de abból alig vennék igénybe valamit. Az meg amit később aláírtam, jóformán semmit nem tartalmaz. A lakás 7M-ra lett biztosítva, az oké, így egyeztünk meg. mert ha rendes piaci árán tesszük, növeli a negyedéves díjamat. Kérdeztem, hogy de hol van leírva az, amit elfogadtam? Azt mondja, az az alapszolgáltatásban benne van (Tűz, víz, áramos problémák). Nem akartam kötözködni, mert lehet, hogy ez a bevett szokás...

Ám nincs rajta pecsét, és minden adatomat kiadhatják, ezt íratta velem alá. Ráadásul elkérte telefonon a ház biztosításának a kötvényszámát is(másik biztosító), és meg se kérdeztem, miért kell( Ez nyilván az én hibám, jóhiszeműségem). Ismerősöm szerint visszaélnek vele. Az ügynökkel megbeszéltük ugyan telefonon, hogy határozatlan időre szóljon a szerződés, az volt a papíron, hogy legalább 3 évre kötjük. Ezt csak az törli, ha eladom. Nyilván egy lakásbiztosítást nem fél évre kötök, de a rossz érzésem ellenére aláírtam, mert én gyakorlatlan vagyok ezekben a dolgokban. És arra gondoltam,biztos csak én akadok fel ezen. Azt mondta az ügynök postán küldik a lepecsételt szerződést. Na kíváncsi vagyok, mert az én példányomat anélkül hoztam el, az övére meg bármikor rátesz egyet hitelesítésül. Szerintetek nagyon elcsesztem?



2017. okt. 2. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

"de a rossz érzésem ellenére aláírtam, mert én gyakorlatlan vagyok ezekben a dolgokban."

Bármi is volt, itt a probléma. A mondat kér része között nem szabad, hogy ok-okozati összefüggés legyen.

2017. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem, ezzel nincs semmi probléma. (ugye a lakás nincs 40m2?)

amúgy ennek a negyedéves díja kb 3e Ft...

a 3 éves meg csak annyi, hogy ha előbb felmondod, akkor a kapott kedvezményt kell visszafizetned, jól tettétek, hogy belevettétek.

Igazából úgy tudom megfogalmazni, hogy amennyiben bízol az ügynökben és a tudásában, akkor nincs gond. Neki kell érteni hozzá, nem Neked.

2017. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-nek: Nem, nincs 40nm-es a lakás.

Amit jónak találok, hogy 0-24-ben hívható, ha bármilyen gond van, szerelő kell vagy valami.


Kérdés: az, hogy egy olvashatatlan aláírás van az én példányomon és nincs pecsét az számomra hátrányt jelent vagy nem? Véleményem szerint egy szerződés pecséttel érvényes és vajon tudom-e érvényesíteni a jogaimat ha arra kerülne sor?

2017. okt. 2. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:

- Ez egy ajánlat. A leírások alapján egyértelmű hogy melyik biztosító, aki csomagos és 3 éves hűséggel köt szerződést. Ez a biztosító előszeretettel dolgozik elektronikus szerződésekkel, és online felülettel. Ha a biztosítónál van ilyen hozzáférésed, biztosan le tudod tölteni a létezésigazolást és minden egyebet, de lehet hogy postán is kapsz levelet. Szerintem rég kellett kapnod. A jogaid szerintem érvényesíthetőek simán.

- Az alkusznak el kellett volna küldeni a a csomag-táblázatot, abban láthatod hogy mi van benne melyik csomagban. Ebből simán lehet látni hogy mi van az adott csomagban.

- A társasház biztosítás azért kell, hogy ne biztosítsd az ingóságodat olyanra, amit a ház biztosít, üveg, stb. Ezt hívják biztosítások harmonizálásának. Ez a te védelmedben van, mert sok alkusz szereti eladni duplán a dolgokat. Veheted azt hogy az alkusz nem biztosíttatott veled épületet, mert a társasház biztosításban benne van. Visszaélni nem tud egy ilyen kötvénnyel. Valamint az sem elhanyagolható hogy ha a társasház biztosítás is ugyanott van mint az ingóság, akkor ez utóbbira kedvezményeket is ADHAT a biztosító. Ezt sem árt tudni.

- Én inkább ott gyanakodnék ha úgy kötne velem valaki biztosítást hogy ezeket nem járja végig.

- Jó ellenpélda erre egy hitelfelvétel. Szeretik belevenni a hitelbe hogy köteles vagy XYZ-vel kötni a lakásbiztosítást - ami kötelező a hitelintézet felé fedezetnek. És ezért adnak 0,5% kamatkedvezményt. Akár 1-2000 Ft havi törlesztő díjat is spórolhat vele az ember. De tuti megköttetik vele a nagy ingatlan- és ingóság-biztosítást, mert csak macera lenne a hitel társasház-biztostásának zálogosítása. Így éves szinten lehúzhatnak az emberről 20-30-50e plusz költséget. Azaz nem jó az ilyenekbe beleugrani. Egy jó alkusz nem lehúzni akar, hanem figyelmeztet ezekre és segít hogy ne ess bele. Neki is érdeke hogy hosszútávon együttműködjetek.

- Nem a lakás lett biztosítva szerintem, hanem a benne lévő ingóságod. Az épületet maga a társasház köteles biztosítani. Ezt is jó tudni hogy ha nincs. Erre is jó a kötvény elkérése.

- A 3 évre adnak 5-10% kedvezményt, amit ha előbb felmondasz, vissza kell fizetni. Nem nagy kedvezmény, de nem nagy érvágás sem.


Összefoglalva, szerintem túlaggódod a dolgot.

2017. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!