Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha egy biztosítás szerződés...

Ha egy biztosítás szerződés határozatlan idejű és az évfordulónál 30 napos felmondási jog van, akkor a szerződés érvényes-e abban a 30 napban, ha nem volt felmondás?

Figyelt kérdés

2017. okt. 9. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értem a kérdést. A 30 nap nem az évfordulókor kezdődik, hanem az előtt 30 nappal legkésőbb lehet felmondani a szerződést. Tehát, ha neked az évfordulód mondjuk május 30, akkor legkésőbb május 2-ig fel kell mondanod, ha váltani szeretnél. De értelemszerűen május 2 és május 31 között még él a biztosításod, mivel az csak évfordulókor jár le. (feltéve ha felmondod. ha nem mondod fel, automatikusan meghosszabbodik)
2017. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, ha tehát mondjuk nem fizettem be fordulóra a díjat, akkor a szerződés még él és biztosítva vagyok, csak legfeljebb késedelmi díjat számolnak fel, és nincs belőle probléma, ha közben kár ér
2017. okt. 9. 15:54
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy szokott lenni olyan bitrosítási szerződés, hogy amíg nincs befizetve addig nem vagyok biztosítva, hiába kötöttünk szerződést?
2017. okt. 9. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
60 napig még biztosítva vagy, tehát, ha nem időre fizeted be nem fog történni még semmi.
2017. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez jó lett volna leírni, hogy milyen biztosításról van szó. De ahogy írták, a biztosítások még akkor is érvényben maradnak 30-60-90 napig, ha nem fizeted be az aktuális díjat.
2017. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Viszont ha ebben a türelmi időszakban károd van,akkor addig nem fizetik ki a kárt amíg a szerződés nem díjrendezett,legtöbb esetben a kár összegéből levonják az aktuális elmaradást,ha esetleg pont annyi a kárösszeg mint az elmaradásod akkor így jártál.De van egy ötletem,fizesd rendesen a biztosítást,sokkal egyszerűbb.Szép napot!
2017. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha be van fizetve a szerződés,addig az időszakig amíg felmondtad a biztosítást és abban az időszakban rendezve van a díj,akkor természetesen kockázatban áll a biztosító és a kár is ki lesz fizetve,amennyiben az jogos volt.
2017. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!