Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha el vagyok maradva 3 hónap...

Ha el vagyok maradva 3 hónap tb-vel, de visszamenőleg kifizetem, akkor az már 3 hónap biztosítási viszonynak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjem külföldön dolgozott, megigényelte kint a csp-ot, így itthon el vették tőlem a gyest+csp-ot. Ezekutan magam után fizettem a tb-t 3 hónapig, majd mi is kiköltöztünk 3 hónapra és nem fizettem itthon.

A CSOK-hoz 180 nap kell, ha én most kifizetem visszamenőleg az elmaradott 3 havit, akkor elég lesz még 3 hónapig fizetni, ahhoz hogy igényeljük a CSOK-ot?

Remélem nem túl bonyolult. Köszönöm


2017. nov. 12. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyit fizethetsz, mert ettől nem válsz biztosítottá.
2017. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért???

Azt tudom hogy GYES nem számít.

De ha magam után fizetem, az miért nem jó?

2017. nov. 12. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.
2017. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sandol ***** válasza:
90%
Sajnos az elsőnek igaza van. Az, hogy fizeted magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, azzal nem válsz biztosítottá, csak ellátnak az orvosnál, korházban. A 1997. Évi LXXX. tv 5.paragrafusa leírja, hogy ki a biztosított. A CSOK igénylés esetén ezt biztos nem fogják elfogadni.
2017. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják.
2017. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül fizesd ki, mert különben adó módjára behajtják és nem fogsz örülni a bankszámládon az inkasszónak.


De ahogy s többieknírták el kell menned legalább fél évre dolgozni

2017. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindeninek. Utána olvastam! Befizettem az elmaradottat, és elindítottam a gyes/csp visszaigénylését is!
2017. nov. 12. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!