Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társadalombiztosítás visszamen...

Társadalombiztosítás visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Szeptemberben hagytam ott az iskolát az első hét után mivel kaptam egy jó állásajánlatot. Jelenleg a próbaidőm végéig 15napos egyszerűsített foglalkozásban vagyok alkalmazva. Nemrég tudtam meg hogy ebben az esetben nincs fizetve a tb-m. Azt már tudom hogy amíg be nem lenetenek addig nekem kell fizetnem? Hol tehetem ezt meg? Visszamenőleg kell ezt fizetnem? Szeptember 11-étől dolgozok.1hónap van vissza a próbaidőmből.

2017. nov. 17. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Előtte (tehát idén a január és június közti félévben) még jártál iskolába?

Ha igen, akkor október 31-ig érvényes a diákigazolványod (ezt azért nézd meg rajta, fejből írtam). Utána 45 napig még alanyi jogon jár a TB, tehát a novembered és a fél decembered is biztosított.


Ha az 1 hónap próbaidőd lejár december 15-éig és aznap bejelentenek, akkor nincs teendőd. Ha csak pár nappal később jelentenek be, akkor azt a pár napot be kell fizetni, ez pár száz forint lesz meg némi macera.


----


Ha szeptember előtt nem jártál iskolába, akkor tudni kéne, mikor volt utoljára jogviszonyod.

2017. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A jogviszonyom szeptember 10-én szűnt meg mivel eredetileg technikumon folytattam volna
2017. nov. 21. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor október 25-ig biztosított voltál, a többit ki kéne fizetni. Utólag is lehet.
2017. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyenkor számoljak valamilyen töbletfizetési kötelezettséggel a késés miatt?
2017. nov. 21. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Az október 25. nem jó dátum.


Az egészségügyi ellátásra való jogosultság nappali tagozatra járó tanulóknak és hallgatóknak a diákigazolványra való jogosultságokig tart, nem pedig a jogviszonyok megszűnéséig. Ezután kell számolni a 45 napot, és annak lejártát követően kell fizetni, ha időközben más módon nem válsz jogosulttá.


Ha szeptemberben megkezdted a tanévet, és még a tanév első felében megszűnt a jogviszonyod, akkor a diákigazolványra való jogosultság március 31. De ha nem is kezdted volna el ezt a tanévet, viszont előző tanévben is iskolába jártál, akkor is az előző tanév miatt október 31-ig jogosult vagy.


Szóval jelen esetben nem szükséges aggódnod, nem lesz gond a TB-del.

2017. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

"akkor a diákigazolványra való jogosultság március 31."

Mármint értelemszerűen jövő év március 31., ha esetleg nem lettem volna egyértelmű.

2017. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!