Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az allianz bonusz eletbiztosit...

Kérdezlek kérdése:

Az allianz bonusz eletbiztositas mennyire eri meg?

Figyelt kérdés
Tenyleg osszegyulik benne penz, es jol hasznalhato akkor is ha nem nyugdijcelra akarok kotni egy ilyet?

2017. dec. 26. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Minden biztosítással kombinált befektetést kerülj el, 99%-a lehúzás. És ha itt próbálsz tájékozódni, biztosan nem a maradék 1%-ot kínálják neked.
2017. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazabol tapasztalatok erdekelnenek, magarol a termekrol elmondtak szerintem majdnem mindnet, de mindig is bizalmatlan voltam, ezert erdekelnek a tapasztalatok.
2017. dec. 26. 12:22
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Mit nem értesz azon, hogy a befektetéshez kötött életbiztosítások MIND MIND szarok?? Minek kell neked tapasztalat? Ha pl. egy autótípus szar, akkor minek érdekelnek tapasztalatok róla?
2017. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert az autotipunal is csak az utan tudjak hogy szar, miutan kiprobaltak, tehat tapasztalatott szereztek rola. Ettol fuggetlenul lehetnek nemjok, de ha valaki nem probalta ki, nincs rola tapasztalat, es igy veleemenyem szerint nem lehet ra mondani higy szar, mert nem feltetlen tukrozi a valosagot.
2017. dec. 26. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Ne haragudj, de ez hülyeség. A terméktájékoztatóban pontosan le van írva az összes költség, kockázati kitettség, a befektetési stratégia és a szolgáltatások. Teljesen irreleváns, hogy valaki "próbálta"-e. De ha szeretnél évente pár tízezer forintot kidobni a semmiért, hát hajrá...
2017. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, irja, elolvastam, de a hozam csak egy lehetseges, hozam, nem fix, valtozhat, azert erdekel hogy van e aki minuszosan jott ki belolle, mert akar ez is elkepzelheto, mert a koltseg hiaba nem sok, fix, a hozam viszont nem. Nekem kb9%os hozamot mutattak hogy ennyit hozott a tavalyi evben az alap amit javasoltak mig a koltseg csak kb2%, igy nem hangzik rosszul, erdekelne te mire alapozod hogy szar.
2017. dec. 26. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Ez pont nem szar, egyike a néhány unit-linkednek, ami használható, mert olcsó, és korlátlanul sok bónusz jár, ha sokáig változtatás nélkül fenntartod. Arra jó, hogy havi, negyedéves, stb. gyakorisággal megtakaríts és viszonylag kockázatos portfólióban helyezd el a pénzt, ami hosszú távon sokat is hozhat. 20 éves távnál mondanám én azt az elmúlt 100 év tőzsdei tapasztalata alapján, hogy az már szinte biztos nyereséges lesz. Akkor már a megkapott bónusz is több, mint a kezdeti költség, és egyre nő a mértéke. 20 évnél kisebb távra én nem kötnék, inkább vennék kötvényeket értékpapírszámlára (főleg TBSZ-re)a KBC-nél mondjuk.
2017. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van bónusz életprogramom. Nem rossz ha legalább 13 évig fizeted, de inkább kössél egyszeri díjú életprogramot. Minimum díj 200.000 Ft, utána akkor teszel bele pénzt amikor akarsz. Sokkal jobb mint a bónusz. Csak ezt az ügynök nem mondja, mert alig kap jutalékot utána, viszont neked meg lesz benne pénzed, a költségek kevesebbek mint a bónusznál, hozamot meg ugyan annyit érsz el mint bónusznál.

2017. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehúzás. Hidd el.
2017. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ok, akkor vegyük át.


Szükséged van életbiztosításra? Ha nem, minek fizeted? Ha igen, miért az Allainz Bónuszt választod? Ugyanezt megkapod olcsóbban a Signáltól, Uniquatól, stb. Ráadásul nincs hosszú elköteleződés. Ha már nem kell a biztosítás (pl. mert a munkahelyed cafetériában ingyen ad sokkal jobbat) akkor felmondod a szerződést és kész.


Miért fizetsz ÉVI 2-3%-ot azért, hogy kezeljék a pénzed? Értékpapír számlát ennél jóval olcsóbban kapsz és 1,5% már befektetési alap működési költségnek is sok, ETF-et (ami gyakorlatilag passzív befektetési alap) pedig 0,2% kezelési költség körül kapsz.


A 9% hozam a mostani piaci körülmények között nem valami erős. Ennyit hozott kb. a K&H válogatott 4. az elmúlt évben. Azt az alapot 250 Ft fix jutalékért lehet venni, a K&H-s értékpapírszámla éves díja pedig kb. 3500 Ft. Ráadásul akkor veszed és adod el, amikor akarod.


De ha pont az Allianz Bónusz mögöttes befektetésére vágysz, nyitsz egy értékpapírszámlát az FHB-nál és megveszed. Ismét negyed annyiért, mint a unit linkeden keresztül.


Értem, hogy az Allainz még mindig ez egyik legolcsóbb unit linkedet ajánlja, de ugyanez a befektetés és ugyanez a biztosítás sokkal olcsóbban is elérhető.


Olvasgass:

[link]

[link]

[link]


Vagy éves megtakarítástól függően bukj évi 30-100 ezret (vagy még többet) a kényelmedért. A te pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz.

2017. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!