Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hány fundamentát kell minimum...

Hány fundamentát kell minimum kötni ahhoz, hogy 4 év múlva az összegyűlt pénzből egy normálisan kinézetű 2 szobás lakást tudjak venni (nem omladoznak a falak, nem rohad a mennyezet, nincsenek csótányok, normális a lakóközösség stb. )?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez általános iskolás matek. A befizetett összeg 30%-át megkapod állami támogatásként, de max 72 ezret egy évben. Tehát ha havi 20 ezret fizetsz, az egy évben 240+72 állami támogatás, összesen 312 ezer. 4 év alatt 1,248 millió. Egy fundamentánál.

Azt pedig, hogy 4 év múlva mennyibe fog kerülni egy 2 szobás lakás, senki nem tudja neked megmondani. És ugye azt sem írtad, hogy hol. Vidéken egy barátnőm nemrég évekig hirdette a felújított 70nm-es lakását, míg végre valaki 7,5 millióért elvitte - Budapesten az ilyeneket 40-45-ért hirdetik.

2018. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, én megteszek minden tőlem telhetőt, csak nem akarok szembesülni azzal a szerződés lejártakor ez kevés...
2018. jan. 6. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:
A jövőbe senki se lát, de ha van lakáscél jobb kötni mint nem, végülis 30% minden évben több mint a 0%.
2018. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Hány fundamentát kell minimum kötni ahhoz,"


Te egyedül egyszerre csak 1 fundamentát köthetsz.

Az miért nem jó, hogy 1 fundamentát fizetsz, amit a végén önerőnek felhasználsz, majd hitelre veszel egy lakást, ami tettszik???


Nem írtad, hol keresel.

Mert nem mindegy, hogy Tabon (ez egy Somogy megyei község), vagy Budapesten. Pedig ez fontos kérdés, akár 2-3x lehet az eltérés árban.

2018. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
budapesten vagy környékén. ez már a kulcsszavas keresőbe fért be, mert időközben én is észrevettem de már módosítani nem lehetett.
2018. jan. 11. 20:22
 6/6 cdx válasza:

Valójában több lakástakarékot is lehet kötni, nem csak egyet. Csak van egy törvényes kiskapu, amit ki kell ilyenkor használni. Szívesen segítek ebben, ha gondolod, pénzügyi tanácsadó vagyok.

Plusz info: ne Fundamentánál nyiss, van olcsóbb lakástakarék pénztár is, mondom ezt úgy, hogy közvetíthetek Fundamentát is, meg OTP és Erste lakástakarékot is.

2018. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!