Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van egy életbiztosítással...

Van egy életbiztosítással egybekötött megtakarításom, úgy kötöttük, hogy bármikor ki lehet venni, de most mást mondanak, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

6 éve fizetem, és most szükségem lenne a pénzre.

Érdeklődtem, és most mást mondanak, mint 6 éve.

Akkor úgy volt, hogy bármikor kivehetem az addig befizetett összeget.

Most azt mondják, hogy 12 év után juthatok hozzá a teljes összeghez.

Most is felmondhatom a szerződést, de akkor bukom a pénzt (valami minimális összeget kapnék csak), mert így nem minősül megtakarításnak, csak életbiztosításnak, az meg nem jár vissza.

Akivel kötöttem, nem így adta elő, de ezt nem tudom bizonyítani.

A papírok most nincsenek nálam, lehet volt benne valami apró betűs rész.

Tehetek-e bármit amiatt, hogy félrevezettek?

Szándékos félretájékoztatás volt, mert ilyen feltételekkel nem kötöttem volna meg.



2018. jan. 6. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Sose higgy az ügynököknek, mindig olvasd végig a szerződést, mielőtt aláírod.
2018. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó, de ez most nem segít, nem ez volt a kérdés.


Még egyszer: lehet-e tenni valamit, amiért félrevezettek?

2018. jan. 6. 15:06
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Persze hogy lehet, ha van róla egyértelmű bizonyítékod (írott dokumentum, hangfelvétel stb.), hogy annak idején mit mondott pontosan az ügynök. Anélkül viszont nem fogsz tudni kezdeni semmit.
2018. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Figyelj, hagyd inkább, mert se elsőre, se másodjára nem sikerült értelmezni.

Leírtam azt is a kérdésben, amit másodjára pedzegetsz, komolyan, mintha el sem olvastad volna.

2018. jan. 6. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Te nem érted a választ.

Sajnálatos dolog, ami veled történt, de nem tudsz semmit tenni a félretájékoztatás miatt, ha nem tudod bebizonyítani, hogy félretájékoztattak.

Vedd tanulópénznek, és legközelebb olvasd végig, amit aláírsz, és semmit ne higgy el, ami abban nincs egyértelműen leírva.

Amúgy meg nem kizárt, hogy hat év múlva még jól fog jönni, hogy most nem tudtál hozzányúlni.

Az sem kizárt, hogy valamit félreértettél: legtöbbször magát a pénzt nem veheted ki, viszont van, amelyik biztosításnál tudsz nagyon kedvező kölcsönt felvenni rá. Lehet, hogy erre mondta az ügynök, hogy ha szükséged van pénzre, kaphatsz közben. Kérdezz rá!

2018. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én értem, csak te egyszer sem a kérdésre válaszoltál.

Hagyjuk inkább.

2018. jan. 6. 15:41
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésed: "lehet tenni valamit"?

A válaszom: NEM


Nem értem, milyen választ vársz.

2018. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

az első 2 kommentben NEM a kiírt kérdésre válaszoltál.

és 2x írtam, most írom harmadjára, hogy engedd el, de csak azért sem.

majd te megmutatod, igaz?

2018. jan. 6. 18:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez mindig ilyen szinte.

Ahhoz, hogy pontosan ismerd az összes részletet, a biztosító honlapján is fent van az ászf és a termék tájékoztatója. De ezt soha senki nem okvassa el, mert több tiz oldalsak és sok esetben értelemznisem tudják..az ügynök jutalék orientált, kérdés mit vállal be azért, hogy hozzájusson a jutalékodhoz, mondhat mást is. A rendőrségen tévedésbe ejtés és tévedésben tartás, vagyis btk. 373 miatt tehetnél feljelentést, de nem tudod bizonyítani ennek a tényét, ráadásul a biztosító azt teljesíti cserébe, amit aláírtál és nem amit az ügynök kamuzott, tehát bukott ügy.Tanulópénz. Előtte tájékozódj több platformon, mert gyakorlatilag már a gerincesebb biztosítósok sem javasolják a kombinált termékeket megkötésre, pénzügyi oldalakon, blogokon nem egyszer lett már kiszámítva, hogy a visszavásárlási érték és költségek miatt hány év után leszel csak 0-án gyakorlatilag, és az nem 6 év jó eséllyel még egy 10 éves futamidejűnél sem, nem hogy egy unit linkednél, amire meg ár MNB iránymutatás is van és behozták azt is, hog védve legyen a fogyasztó ilyen esetre, el tudjon állni a szerződéstől egy hónap múltán is, ( de azt sem 6 év múlva ) .


Mivel "ami mindenre jó, az gyakorlatilag igazán semmire nem jó". A befektetést/megtakarítást és a biztosítást külön célszerű kezelni. Pláne ha szempont a likviditás is.

2018. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez egy unit-linked biztosítás. (Mikor) kaptál biztosítási kötvényt? Ha egyáltalán nem, nagyon könnyen támadhatod a szerződést és hozzájuthatsz a pénzedhez.
2018. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!