Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen életbiztosítást éri...

Milyen életbiztosítást éri meg kötni 20 évesen?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Leginkább semmilyet.
2018. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2018. jan. 16. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem se köss semmit, maximum kockázati biztosítást.

Megtakarításos biztosítást ne köss mert ha pár év múlva megakarod esetleg szüntetni, alig fogsz visszakapni. Ezek a biztosítások 10 vagy 15 év után lesznek nyereségesek, vagy még akkor sem.

2018. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

szerintem klasszikus életbiztosításra nincs szükséged (vagy van aki rád támaszkodik, te tartod el és felelsz érte?)

de a lényeg, hogy semmiképpen se kombináltat, hanem külön, célzottan nyugdíj előtakarékosság, külön életbizt, stb

2018. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ranno válasza:
39%

Egyik valasszal sem ertek egyet, de a 3-as valasz netto tudatlsn ostobasag.

2017 jan.1. ota eletbe leptek az "etikus" biztositasok (MNB rendelet), mely kifejezetten azert van, hogy alacsony a koltseg, es 5 evre bosegesen megeri, de 10 evre mas busas hasznot teremt.

En 19 evesen kotottem anno (33 vagyok) , akkor meg kifejezetten draga, "lehuzos" unit-linked biztositast kagamra, havi 10 ezerrel. 10 ev elteltevel tobb mint 1,5 millio Ft-al szalltam ki. Abbol utaztam ibizara, es meg autot is vettem, amihez jol jott pouszban ez a penz. Aki nem tesz felre, az szegeny marad, es ne hallgass senkire, mert meg a legrosszabb biztositas is tobb mint a nulla. Az embereknek rossz tapasztalatuk van, ez teny, mert sokan megkotottek, fizettek, de soha nem foglalkoztak vele. Ezzel evente 1x torodni kell annyit, hogy ranez az ember, hogyan allnak az arfolyamok, stb...es ha kell, valtoztat rajta, mert lehet minden termeket valtoztatni. 14 eve biztositasbol elek, es elete,pm legjobb dontese volt, hogy ezt valasztottam. Azota tobb szaz ember gyujtott ossze milliokat annak koszonhetoen, hogy velem biztositast kotottek. Aki a legrosszabbul jart, annak is annyi volt a kifizetett erteke, mint amennyit betett.

Tehat cafoloo minden ostobasagot. 20 evesen kockazati biztositast csak baleset, rokkamtsag, mutet eseteben ajanlok, hogy ha pl. eltorik a labad, kapjal 500 ezer Ft-ot, ha mutenek, akkor 1 millio ft-ot, es igy tovabb...

Egxyeb info, ha kersz, privatban szivesen.

2018. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ranno válasza:
Gepelesi hibakkal ne torodj, gondolom ertesz mindent :)
2018. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A legjobb az, ha nem költöd el felesleges hülyeségekre a pénzed. A biztosítás nem azért van, hogy neked jó legyen. Kevés esetben térül meg csupán.
2018. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseknél megjelennek sajnos a tudatlan, minden fa mögött gonosz ügynököket látó emberek.


-kockázatit azért éri meg mert fiatal egészséges embernek aprópénz. És sose tudod mikor üt el egy autó, mikor rokkansz meg, mikor kapsz kritikus betegséget (rák nem kímél senkit), mikor kell orvoshoz járogatni.


-megtakarítást azért éri meg mert a maiak nem olyan lehúzósok, mint amiket a Brokernet árult. Most az első évben van csak levonás általában költségekre, és több százalékot hoz még óvatos portfólióban is évente. Fiatalon már kis összeggel tudsz indítani nyugdíjcélra is úgy, hogy jár hozzá az adójóváírás és biztosan nem kell aggódni a nyugdíjon. Mert aki azt hiszi most huszon-harminc évesen majd akkor lesz állami nyugdíja az tévképzetben él.

2018. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cdx válasza:

Én két éve biztosításközvetítéssel foglalkozom, illetve pénzügyi szolgáltatás közvetítéssel (hitel, lakástakarék), így valamit értek hozzá :)


De amikor nem értettem ehhez a területhez és a kereskedelemben dolgoztam 25 évesen kötöttem magamnak egészségbiztosítást a hitelem mellé, ami jól jött, amikor 2016-ban és 2017-ben is műtöttek. Fizette a biztosító a hitelem, amíg beteg voltam és plusz pénzt is adtak minden táppénzen töltött nap után.

Illetve már 10 éve rakom a nyugdíjmegtakarításom is.

A lényeg, anno semmi közöm nem volt ehhez a területhez, de akkor is tudtam, hogy ezt a pénzt magamért teszem félre. Mindenki hülyének nézett, minek nekem biztosítás és nyugdíjmegtaki, majd az állam gondoskodik rólam, ha eljön az ideje. Most, hogy ezzel foglalkozom, most látom csak, hogy milyen jól tettem anno, hogy gondoltam magamra.

Szóval ha akarsz, köss életbiztosítást, fiatalon nagyon olcsó a szolgáltatás, de amit kaphatsz érte, ha baj van, felbecsülhetetlen lesz, főleg ha közben lesz családod is.


Plusz néhány info:

- kérj több ügynöktől is ajánlatot, mert lehetnek jelentős különbségek a díjban és a szolgáltatásban, ha baj van

- aki azt mondja, hogy független és a legjobbat ő tudja adni, ne hidd el neki, független nem létezik, csak többes ügynök. (én is többes vagyok, azaz több biztosító és bank termékeit közvetítem, de aki ezt mondja, hogy független, az már hazugsággal fog indítani feléd és sajnos sokan így verik át az ügyfeleket)

Ha kérdésed van, szívesen segítek.

2018. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!