Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ilyenkor be kell fizetnem...

Ilyenkor be kell fizetnem magamnak a TB-t?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen dec 4 -dec 29. éig voltam bejelentve. Azóta másik munkahelyem van, ahol febr 1-jétől leszek bejelentve. Mivel 25 napot volt fizetve a tb-m ezért ha jól tudom akkor a "türelmi idő" is 25 nap. Ami jan 23-áig tart. És ugye febr 1 éig van 9 nap amíg nincs fizetve.

Ilyenkor nekem kell fizetnem erre a pár napra?

Hogy tudom magamnanak befizetni?


Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv


2018. jan. 21. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

[link] %C3%A1ll fent az eg%C3%A9szs%C3%A9g%C3%BCgyi szolg%C3%A1ltat%C3%A1sra val%C3%B3 jogosults%C3%A1g a biztos%C3%ADt%C3%A1si jogviszony megsz%C5%B1n%C3%A9s%C3%A9t k%C3%B6vet%C5%91en?



Ha a biztosítás (pl. munkaviszony) a megszűnését megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor a fentiek szerint belföldinek minősülő személy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága további 45 napig marad fenn.


Ha a biztosítás (pl. munkaviszony) 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor a fentiek szerint belföldinek minősülő személy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága azzal – a 45 napnál kevesebb – időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt (pl. a 30 napig fennálló munkaviszony esetén 30 nappal).


Ha a jogosultsági feltétel (pl. munkaviszony) megszűnését megelőzően az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, azonban előtte volt 45 napnál hosszabb ideig fennálló jogosultság, és ezek közt max. 30 nap telt el, akkor a – fentiek szerint belföldinek minősülő személy – egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága az utolsó feltétel megszűnését követően még 45 napig marad fenn.



Szóval ja, 25 napig fennáll, aztán amíg nem lesz munkád, időarányosan be kell fizetned a TB-t.

Le kell jelenteni a 18T1011-es nyomtatványon:

[link]


Azt kitöltöd, becsattogsz az illetékes NAV-hoz, elmondod mit szeretnél és kapsz egy csekket, amin be tudod fizetni a TB-t.

2018. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!