Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldiként, magyarországi...

Külföldiként, magyarországi munkahellyel, mi kell a magyar TB jogosultsághoz?

Figyelt kérdés
Külföldi lakcímmel és állampolgársággal dolgozom Magyarországon. Nincs magyarországi lakcímem. Munkaszersződésem van, a munkahelyem fizeti a TB-t. Eddig működött is, majd most 3 év után felfüggesztették, azzal az indokkal hogy magyarországi lakcímkártya kell hozzá. Van más megoldás is mint a lakcímkártya? Most lebetegedtem, és hol mehetek ebben a viszonyban orvoshoz? Abban az országban, ahol állampolgár vagyok, és az ottani táppénzpapírt elfogadja a magyarországi munkaadó?

2018. márc. 1. 10:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy hova lehet fordulni a helyi társadalombiztosító irodáján kívül a társadalombiztosítási kérdésekkel, mert itt nem tudnak vagy nem hajlandók válaszolni.
2018. márc. 1. 10:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen állampolgár vagy? Ha EU-s, akkor kiváltod a regisztrációs igazolást és kapsz hozzá lakcímkártyát.

Ha nem EU-s, akkor már a munkavállaláshoz is tartózkodási engedély kell, ahhoz meg amúgy is bejelentett szálláshely kell.

2018. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! EU-s vagyok. De a magyarországi lakcímkártyával asszem az a probléma, hogy akkor nem kaphatok S1 nyomtatványt, ami arra szolgál hogy otthon is elmehessek orvoshoz. Sajnos járok egy szakorvoshoz ezért kellett igényelnem. Legalábbis az S1-hez azért vegzáltak, hogy nem lehet bejelentett lakcímem, ami nem is volt, és arra is nekem kellett futárkodnom az irodák közt, hogy bebizonyítsam, aztán egy évig békén hagytak, akkor rendben volt a TAJ. A TAJ kártyához meg elég a munkaszerződés úgy tudom, legalábbis eddig elég volt, miért is lenne másképp most hiszen a munkaadó fizeti be a tb-járulékot, tehát a pénz bemegy nekik. (már 3 éve fizetem, és most amikor szükségem lenne rá bevonták)
2018. márc. 1. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, EU-s ingázó vagy.


[link]


itt a TAJ igénylőlapon azt írja, hogy EU-s ingázó esetén nem kell magyar lakcím.


A legjobb az lenne, ha az illetékes kormányhivatalnál érdeklődnél. (telefonon vagy személyesen)

2018. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A kormányhivatalnál esélyesebb lehet, ott felkészültebbnek tűnnek mint a tb-nál. Ilyen nyomtatvánnyal rendeltem meg a mostani tajt is, csak az akkori változatával.
2018. márc. 1. 19:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Végülis azzal indokolták a TAJ kártyám szankcióját, hogy nincs állandó magyar lakcímem, de rosszul tudják, mert az S1 megléte indokolta volna, hogy az állandó lakhelyemen használhassam csak az orvosi ellátást, tehát ez esetben Magyarországon nem. De nem javítottam ki, beleegyezően bólogattam, tisztelem a hülyeség hatalmát:)
2018. márc. 2. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!