Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Keletkezik-e bármilyen költség...

Keletkezik-e bármilyen költségem, ha kötelező felelősség biztosítás 1 éves határideje után nem váltom ki újabb egy évre a biztosítást és az autóval sem járok, csak áll az utcán?

Figyelt kérdés
El akarom adni az autót, már nem járok vele, csak áll az utcán a lakás előtt. Júliusban lesz a fordulóm, de nem fizetnék fölöslegesen még egy évet ha úgy is eladom. Kérdés, hogy ebből lehet-e valami gondom, vagy kell-e utólag fizetni rá, illetve a leendő vevőt érheti-e valami kellemetlenség ezért?
2018. ápr. 3. 22:30
 1/6 Bak Norbert ***** válasza:
28%

Miért kellene egy évet előre fizetni?

Ha viszont nem lesz kgfbd akkor mabisz napidíjat kell fizetni utána az eladás napjáig.


További költség a gépjármű adó is.( attól mert áll az alól sem mentesülsz )

2018. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A forgalomból is kivonhatják az autót.
2018. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Kifzeted a biztosítási díjat (akár úgy is, hogy átkéred negyedéves fizetésre és csak negyedévet fizetsz ki egyszerre). Amikor eladod, mész az okmányiroádba, utána a biztosítóhoz, hogy eladtad az autót. Időarányosan visszakapod a befizetett díjat.
2018. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
így van, visszakapod, amint eladod. egyébként pedig szépen elkezd számolódni a fedezetlenségi díj, és ha esetleg mégsem sikerül eladnod, és kénytelen leszel megkötni a biztosítást, akkor azt felszámolják, meg valóban akár ki is vonhatják a forgalomból.
2018. ápr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 33/6 válasza:

A fedezetlenségi díjról érdemes tudnod, mert meglepően magas tud lenni, ha hónapokról is szó lehet.

Egyszer törtem az autómat, állt vagy két-három hónapig, kisebb gondom is nagyobb volt, mint a kötelező miatt szaladgálni. Pont a kényszerpihenő alatt kellett volna negyedévet fizetni az Allianznak, gondoltam majd ha megint csillog-villog a verda és ki is bírom fizetni a javítást, rendezem ezt is.

Nagyon zokon esett az ismert negyedéves díj és a fedezetlen napok miatt kirótt fedezetlenségi meglepetés a szuper Allianz részéről, ott is hagytam amint lehet.

A vevőt nem fogja semmilyen formán fizetnivaló terhelni, de téged igen, amint újra kgfb-t kötnél.

2018. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vonasd ki a forgalomból ideigl3n3sen, így nem ketyeg a fedezetlenségi díj, ha pedig közben eladod, bármikor vissza lehet állíttatni. Én így csináltam.
2018. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!