Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Union biztosító (bécsi székhel...

Union biztosító (bécsi székhelyű - ha jól tudom). Mik a tapasztalatok, megbízható -e, érdemes-e vele biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Egyelőre nekem nem tűnik túl megbízhatónak, előzetes tranzakció során sokat tévesztenek (adatokban) - szétszórtság, kapkodás a tapasztalatom - de kíváncsi vagyok másokéra is.
2018. ápr. 23. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itthon kis biztosito es nem tul fejlett a belso rendszeruk sem.. en nagyobbat valasztanek barmilyen ugyre.
2018. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2018. ápr. 23. 13:27
 3/12 anonim válasza:
Az Union biztosítónál soha ne köss semmilyen biztosítást! Amit ők csinálnak az csalás. Eddig több százezer forinttal károsították meg a családomat. A legújabb tapasztalat velük:Megkötsz egy biztosítást, ahol az ügynök jól megvezet, aláírsz egy szerződést, amelynek az elején van egy tájékoztató. A szerződés aláírása után kapsz emailben egy másik,bővebb tájékoztatót, amely egy két lényeges dologban (ez sokszor csak egy-egy szó) különbözik attól, amelyet a szerződésnél kaptál. Amikor rájöttem, hogy az ügynök átvert el akartam állni a biztosítástól, amely a szerződésnél kapott tájékoztató alapján lehetséges, de elutasították, mert az általuk emailben elküldött tájékoztató alapján nem lehetséges és nem fizetik vissza az addig levont pénzeket. Elég visszataszító társaság. Emailben a nevüket sem vállalják fel. Szóval union biztosítónál soha semmit!
2018. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Szerencsére nem kötöttem.

Viszont engem egy másik bizti ügynöke is át akart verni:

Laptopon mutogatott nekem, hogy mi van abban a csomagban, amit kötni szándékoztam, de nem írtam alá ott helyben, ragaszkodtam ahhoz, hogy hagyja ott, átnézem, és majd aláírás után visszaküldöm postán. Aztán átnézéskor azt tapasztaltam, hogy amit alá akart volna velem íratni, abban nem is voltak benne azok a tételek, amiket a laptopról nekem mutogatott.Vagyis több pénzért kevesebbet adott volna az új biztosítás. ÁTVERÉS

2018. júl. 11. 08:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos sok az ilyen ugynok. Amugy mar nem is lehet aznap bekuldeni, ahogy csinaltad az igenyfelmerot, persze itt is van kiskapu, elore alairatja veled a szerzodest. Figyelni kell erre, amugy nem ertem, mert nekik is rossz ha felmondjak, visszairjak a jutalekot, persze ha kiderul....
2018. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Joe76 válasza:

0 0 4

Én az ár miatt választottam,( nagyhiba) ez volt a legjobb áron. Sajnos most megtapasztaltam miért. Nyilván sejthető , hogy az olcsóságot valahol meg kell fizetni. A kötelezőt kötöttük az union-nál Bekövetkezett a baleset utas is sérült . A károkozó mellett ült a másik gyerekem mivel ő is súlyosan megsérült neki is jár a kártérítés . Sajnos az életünkben volt már több káresemény az union mind hozzáálás- ( gyerekek sérültek meg)mind fizetési hajlandóságterén a legrosszabb amit idáig tapasztaltam. Nevetséges összegeket fizetnek és azt is húzzák ameddig lehet. Nyilván amíg csak papírokat és igazolásokat kell kiadniuk “korrekten” tűnnek. Tudom , hogy egyik biztosító sem “szeret fizetni ,de az aegon , k&h , uniqa volt idáig a legkorrektebb és a leggyorsabb és többszörösét fizetik egy személyi sérülésnél+ rehabot!- union a tizedét se nagyon

2020. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. jan. 20. 22:47
 8/12 Leschinszky Péter válasza:

Szerintem az Uniqa biztosítóval keveritek itt néhányan.. Az Union 2020 óta Magyarország legnagyobb biztosítója miután az AEGON biztosítót felvásárolta. Tbb mint 100 éve működik a biztosítási szektorban a világon.


Nekem két biztosításom is van az Unionnál. Egy megtakarításos életbiztosításom amit havonta fizetek illetve egy Egyösszegű megtakarításom.


Az Egyösszegűt 4éve tartom és olyan hozamot látok rajta amit még soha sehol(korábban is több biztosításom volt).

Bevallom mikor az ügynököm javasolta nekem a terméket, kicsit szkeptikus voltam, de bíztam a szakértelmében. Ma már azt mondom életem legnagyobb hibája lett volna ha ezt a lehetőséget nem indítom el.

Az életbiztosításom pedig 11 éve működik már, és az is remekül teljesít. A biztosító által adott bónuszokkal és a hozamokkal is abszolút elégedett vagyok! Átlagos hozamom a szerződéseimen több mint 25% !!

Én nyugodt szívvel javaslom neked ezt a terméket! :)

2021. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Az Union 2020 óta Magyarország legnagyobb biztosítója miután az AEGON biztosítót felvásárolta." még az Aegon teljesen külön működik, nem történt meg a beolvasztás.
2021. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerintem a lehető leggyengébben teljesítő társaság!

Húzzák az időt, nem jelentkeznek az e-mailekre, fizetni ebből kifolyólag nem szeretnek! Vétlen parkoló autónak okozott kárral kapcsolatban 25 napja nem reagálnak semmire.

Én ha tehetem innentől kezdve kerülöm ezt a társaságot, és nem is ajánlom senkinek!

2022. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!