Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkahelyen kifizettethetik...

Munkahelyen kifizettethetik velem a kárt?

Figyelt kérdés
Hello. Egy műanyag fröccsöntő üzemben dolgozom és figyelmetlenségből eltörtem egy szerszámot de én már a sokadik vagyok. Lehet kiakarják fizettetni velem de úgy hallottam h van az ilyen dolgokra biztosítás van. A kérdesem az lenne h van nekik joguk ahhoz h kifizettessék velem?

2018. máj. 16. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
A szerződés (károkozás rongálás esetén) mit tartalmaz ? Járj utána hogy mi a pálya addig ne írj alá semmit míg nincs konkrétum .
2018. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Okés megnézem
2018. máj. 16. 16:27
 3/22 A kérdező kommentje:
A szerződésben nem találtam semmi ilyenről szoló dolgot!
2018. máj. 16. 16:40
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekünk a szövödében csak az I. osztályú áruért fizették ki a teljes bért. A selejtet egy az egyben levonták. Ott géprongálás nem jött szóba, a szövőgépet nem könnyű összetörni
2018. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésedben nincs erről semmi akkor a hatályos munkajogi törvény az irányadó. A fizetésed bizonyos százalékáig vagy köteles téríteni a kárt. Ez ugye nem feltétlenül a teljes összeg...


"(3) A kártérítés mértéke nem haladhatja meg a munkavállaló négyhavi távolléti díjának összegét. Szándékos vagy súlyosan gondatlan károkozás esetén a teljes kárt kell megtéríteni."

2018. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kaptam egy papírt és ezt a szándékos vagy súlyosan gondatlan szöveget írták. Semmi összeget nem írtak azt se h havonta mennyit lell fizetni stb... csak azt h levonják és ha még egy hiba akkor repülök a cégtől
2018. máj. 17. 14:52
 7/22 A kérdező kommentje:
Szándékos nem volt és úgy gondolom h egyáltalán súlyosan gondatlan se volt
2018. máj. 17. 15:19
 8/22 anonim ***** válasza:
Ezt a főnököddel kell megbeszélned.
2018. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 a.erika ***** válasza:
Üdv.: azért írták azt, hogy szándékos vagy súlyosan gondatlan, mert csak így tudják Önnel kifizettetni a teljes kárösszeget! Valószínűleg Önre akarnak hárítani mindent! Ne hagyja magát! Ne ismerje, ha nem így történt!!! Azt írja másokkal is történt ilyen, és azoknak nem kellett fizetni! Ne hagyja magát, gondolom a cégnek nem esne jól egy kis ellenőrzés vagy vizsgálat!
2018. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Pontosan! Nem én vagyok kb a 10. Ember aki összetörte. Nincs kedvem több százezret kifizetni. Az ellenörzésekről meg annyit h nem örülnének neki. Amúgy ha ilyen dolgokat akarok jelenteni akkor azt hol kell? Ilyen munkavédelmi dolgokat vagy ilyen szabály ellenes dolgokat
2018. máj. 17. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!