Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért jó üzlet a biztosítás...

Miért jó üzlet a biztosítás és hogyan működik?

Figyelt kérdés

Valakinek kára keletkezik,te meg kifizeted helyette.

Jó mi?

Így elég gyorsan legatyásodsz ugye?

Viszont a biztosítók elég jól és szabilan működnek,sőt még nőnek is.

Tudom,hogy röhejes,amit írtan,de érdekel a kérdés.

Miért éri meg biztosítani valamit?

Hogy profitálsz te ebből?

Te,mint biztosító.



2018. máj. 22. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja,stabilan,nem szabilan.😊
2018. máj. 22. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert jelentősen kevesebb embert kell kártalanítani, mint ahányan fizetik a biztosítási díjat. Szerintem tök logikus. Nyilván számodra ez kétséges, de gondolj bele, ha ez a modell 100+ éve működik, akkor ki a hülye, te, vagy akik csinálják?....
2018. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez igaz.Csak olyan érdekes elképzelni,hogy sokmilliós károkat is megtérítenek,ráadásul elég sokszor és mégsem mennek csődbe.

Jól van,értem.Köszönöm a választ.

2018. máj. 22. 22:14
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%

Olyan biztosításokat kell kötni, ahol kicsi a káresemény esélye. Pl kötsz Magyarországon biztosítást vulkánkitörésre. Beszeded a díjat, de gyakorlatilag sosem kell fizetned. vagy földrengésre. Magyarországon kb soha az életben nem lesz 2-3-4-esnél nagyobb földrengés, vagy ha lesz, akkor úgysem marad senki, akinek ki kéne fizetni a biztosítási díjat. Kb így működnek a biztosítások. Persze beüthet a véletlen, akkor szívás van. Pl életbiztosítás. Kötsz életbiztosítást egy 25 évessel. Azon talán már túl van, hogy hülye legyen, viszont várhatóan még 50 évet fog élni (várható életkor jelenleg valahol 75 év körül van). Azaz még 50 évig fizetni fog egy kétmilliós biztosításra havi 10 ezret, azaz 6 milliót. Persze lehet, hogy 2 év múlva meghal, de az átlag nem.


A biztosítási portfóliót és a díjakat megfelelő statisztikák és elemzések alapján döntik el.

2018. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már értem.Köszönöm.
2018. máj. 30. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!