Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Behajthatják rajtam?

Behajthatják rajtam?

Figyelt kérdés

Nyár elején balesetem volt autóval. Nem nagy szerencsére, nem sérült meg senki, elismertem a felelősségem.

Azt a helyzet, hogy a károsult szervízen keresztül intézte az egészet, amiben a szervíz elfogadott egy HATSZÁZ ezer forintról szóló összeget. (Egy 10 éves Ford Fiestáról beszélünk)

Az még nem tiszta, hogy tk-ra vették e, ezt még meg kell kérdeznem. A lényeg, hogy a károsult még 80 ezer forintot rajtam akar behajtani, amit állítólag a biztosító avultatás címszó alatt nem fizet ki. Ezt én nem akarom kifizetni, felvesznek több mint fél millát és még pluszba fizessek? Az autön gyakorlatilag karcolások voltak... Le akarnak húzni, csak szt szeretném tudni, van e ennek bármilyen jogalapja. Az, hogy ő mit ügyeskedik, vagy hogy verte át a szervíz, ahhoz nekem mi közöm van?



2018. aug. 28. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Ezt így nehéz megítélni. Az, hogy a javíttatás mennyibe került az mondjuk pont nem a te dolgod. Ha nem akarod kifizetni, akkor mondd, hogy nem fizeted ki. Lehet hogy csak blöffölnek. 80eFt-ért valószínűleg nem fognak perelni, bár sosem lehet tudni.
2018. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nincs plusz követelés!!!

Nincs olyan, hogy kapott pénzt a biztosítódtól és még tőled követel!

GTK-ra vették és szervízben javították, ez érdekes...

Ha meg szervíz, akkor fizeti a különbözetet.

Te helyetted a biztosítód állt helyt, te meg M2-ben leszel legközelebb, ha nem volt bónuszod.

A károkozóhoz nem nyúlhat a károsult, nem perelheti, nem zaklathatja és legfőképp öreg autót nem javítunk új alkatrésszel!

2018. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi dolgod vele, a biztosítóval hadakozhat, ha akar. Amit kellett, már megtetted.
2018. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod annyi, hogy vagy átvállalod a javítás költségeit, ekkor nem csökkentik a bonus/malus besorolásod, vagy ha nem vállalod, akkor csökkentik. És pont. Semmiféle más fizetnivalód nincs. Ezért van a kötelező biztosítás. Csak le akarnak húzni. Még ha lenne ez az avultatás, a károsultnak te nem tartozhatsz vele, rendezze le a biztosítóval.
2018. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a megerősítést!

Megnyugodtam. Már amennyire lehet, ilyen helyzetben.

Ment a zöld kéz, mindenkinek.

2018. aug. 29. 00:24
 6/7 anonim ***** válasza:
A karosult a sohivatalba menjen ne hozzad. Semmi kapcsolat nincs a ket fel kozt, mivel o a biztositoval rendezni. Neked ha nem fizeted ki a kart a biztositonak, visszaveszik a besorolast, de ez ha malusba megy nagyon sok lesz. Es meg karokozoi szorzo is lesz.
2018. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
alapvetően a biztosító nem szokta egy régebbi autó esetében a teljes összeget fizetni, merthogy a régi autóba új alkatrészek kerülnek, így értéknövekedést finanszírozna. Ezt természetesen neked sem kell megtérítened.
2018. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!