Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » CIG Pannónia Nyugdíjbiztosítóv...

CIG Pannónia Nyugdíjbiztosítóval kötött valaki NOVA Befektetési Egységhez Kötött Életbiztosítási szerződést?

Figyelt kérdés

2018. okt. 15. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valaki biztos, de tudni kell hogy ugyanezt mas biztosito olcsobban tudja. Es nem orszagos hanem vilagceg, inkabb rajuk erdemes bizni... allianz, aegon stb ugyanugy van nyugdijbiztositas csak kevesebb koltseget huznak le rolad.
2018. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első mondja. Nem éri meg a CIG Pannóniánál biztosítást kötni, lehúzós cég.
2018. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eddig OK, mára én is rájöttem, hogy bárki, csak ne CIG. Kérdésem pont ezért tettem fel, mert engem nagyon sok pénzzel próbálnak meg lenyúlni. Ha pereskedni akarok, egyedül is lehet, de ha a bíróságon be lehet mutatni, hogy nem vagyok egyedül... Hát akkor az esélyem is nagyobb, és nemcsak az enyém, hanem aki követné esetleg a példámat.
2018. okt. 15. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy mivel a "lehúzás" általában teljesen legális. Mit takar ez amúgy?
2018. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a Quantisos brókerek ejtettek át a szerződés megkötése előtt. A NOVA a költségeket az első két évben befizetett díjakra terheli, de brutálisan 8,95%-ban az egyéb költségeivel, együtt kb. 12,5%-ot tesz ki éves szinten. Volt egy megtakarításom, amit befektetni gondoltam 10 évre. Ahelyett, hogy éves min. díjjal kötöttem volna szerződést és majd az ezt követő befizetések hozták volna a hasznot, magas díjra buzdítottak és majd szüneteltetem a szerződést megoldási javaslattal éltek. A szerződésem szünetel, persze viszi a tőkét. Eddig Quantisról beszélek, de tulajdonképpen a NOVA az közös ügyletük volt. Részleges megoldást találtam -erről max. privátban- de ennek megvalósíthatóságára már a CIG nem válaszol három hete. A halasztással egy okt.27-i határnap után után újabb 300 eFt a bukásom. Pedig úgy látom megvalósítható lenne (ebben egy CIG-es szóban igazolt) de nem szeretnék papír nélkül újabb nagy összeget befektetni, azért, hogy azt rövid időn belül elég jó haszonnal visszakapjam. Hát ennyi. Privátban persze többet is elmondok, ha tudsz megoldási javaslattal élni.
2018. okt. 16. 07:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja persze, és a lehúzás így már teljesen legális. Erről egy ügyvéddel is beszéltem már... Aki azért előállt egy rendezési javaslattal.
2018. okt. 16. 07:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A CIG Pannóniát el kell kerülni jó messziről.
2018. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindazoknak amiket leírtam, hol lehetne sajtónyilvánosságot találnom? Kit keressek? A QUANTIS-al kapcsolatban a jogi megoldás már elindult, de a CIG-es kérdéseimre mivel nem érkezik válasz -persze általam és ügyvédem által történő folyamatos érdeklődés mellett sem- a bank hozzáállását kicsit nyilvánossá akarom tenni. Megelőzném ezzel az újabb 300 ezres bukásomat.
2018. okt. 18. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Felesleges, úgyse jár neked semmi. Hány ilyen volt hogy hazudtak valamit, meg se nézték a költségeket, aztán nézték hogy hol a pénz fele.. ha hát ott hogy 10 évig vonták a költségeket. Le volt írva.
2018. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Felesleges, úgyse jár neked semmi. Hány ilyen volt hogy hazudtak valamit, meg se nézték a költségeket, aztán nézték hogy hol a pénz fele.. ha hát ott hogy 10 évig vonták a költségeket. Le volt írva."

Köszi, de ennyire azért nem egyszerű a dolog. Én remélem, hogy lesz az alagútnak kijárata is. Már pedig van neki, csak kicsit keresgélni kell. Aki pedig keres, az találni is fog.

2018. okt. 18. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!