Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit gondoltok erről az életbiz...

Mit gondoltok erről az életbiztosításról? Megéri nekünk kötni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma volt nálam egy hölgy előzetes megbeszélés után és kötöttünk egy életbiztosítást. A helyzet a következő, férjem külföldön 560 km-re dolgozik, hetente 2 alkalommal teszi meg ezt az utat és ugye egy váratlan közúti baleset is előfordulhat vagy bármi dolog ami miatt nem tudna dolgozni. Na és végül párom belement hogy kössük meg a biztosítást, rám és a lányunkra is aki 15 hónapos. 23560 ftot kell havonta kifizetni. De ebben benne van egy 10.000 ftos megtakarítás amit 20 év múlva ki ehetünk, 2.400.000 ftot teszünk bele 20 év alatt és 2 millió forintot kapunk vissza ha lejár. Nekem ez egy kicsit hihetetlen. Egyébként 4-5 évig tervezzük azt hogy kinn dolgozzon amíg össze nem gyűlik egy saját házra való. Szóval érdeklődni szeretnék hogy mivel rizikós hogy ne adj isten az úton valami baja legyen addig fizessüke az életbiztosítást vagy tovább is? Mert itthoni fizetésből utána kicsit húzós azaz összeg. Én kicsit félve vágok bele és úgy gondolom inkább a most befizetett 1 havi összeg vesszen el mint sem ne kapjunk vissza pénzt ha esetleg történik valami. A biztosító elvileg aegon.
2018. nov. 3. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Mi a ráknak kötsz unit-linked szart?

Aegon riziko extra nekem 10 misi fedezerte 15000-es éves díjra kijött. Egyébként simán szart nem ér a 2 misi 20 év múlva, mert elinflálódik a frencba. Kb annyit fog érni, mint most 400 ezer Ft.

2018. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi hogy írtál légyszíves mond el mit jelent ez az unit linted
2018. nov. 3. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A unit linked biztosítás olyan termék, amely életbiztosítás mellett megtakarítási elemet is tartalmaz. Ilyen termékre kötöttetek ti is szerződést. Ezt legkésőbb a biztosítási kötvény kezhez vételétől 30 napon belül indoklás nélkül felkondhatod, és egy némi költség levonása után visszakapod az addig esetlegesen befizetett összeget.


Ha a megtakarítási elemre nincs szükségetek (ami jellemzően egyébként sem túl izmos), akkor érdemes lehet felmondani ezt a biztosítást és kötni egy kockázati életbiztosítást. A kockázati életbiztosítás olyan, amely havi fix díjért cserébe ad kártérítést a biztosított egeszsegkarosodasa esetén. Ahogy az első válaszoló is utalt rá, ilyet évi pártízezer forintos díjért tudsz kötni. (Azt viszont nem mondhatod fel 30 napon belül, csak egy év után úgyhogy nézz utána hogy biztosan olyan biztosítást koss, amilyenre szükséged van.



Ha 4-5 év múlva tervezitek felmondani a mostani megtakarítással kombinált életbiztosítást, az nagyon rossz ötlet mert szinte semmit nem fogtok belőle visszakapni. Ez esetben inkább most állhatok el a szerződéstől.

2018. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második köszönöm a válaszodat. Azt tanácsolod hogy akkor az egész szerződést érdemes felmondani vagy csak a megtakarításos részét?
2018. nov. 3. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Az egészet mondjátok fel, a semmire csesztek el egy csomó pénzt. Ha életbiztosítást szeretnél, évi 30-50 ezer között van minden, igény szerint, ha pedig megtakarítást, akkor még az állampapírral is jobban jársz.


Évi 150.000 forintot fizettek most biztosításra, ami rablás. A kisgyerekre pedig tök fekesleges, ha meghal, senkit nem érdekel az a pár millió, amit kaptok utána.


A férjednek és neked is indokolt lehet életbiztosítást kötni, főleg, ha hiteletek is van, de a unit linked szarokat messzire kerüljétek el.

2018. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Megjött az UL ellenes kommandó. Ügynökként azt mondom lehet jó ez, de csak hosszútávon, de leginkább az üzletkötő járt jól. Bár szomorú hogy nem mondta el mi az a unitlinked...


Amúgy nem tudom mennyit kapsz pár tízezerért halál esetére... baleseti nyilván olcsó de minden esetre szóló inkább 70-80 amiért már jár pár millió.

2018. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Úgy nem inflálódik el a unit linked, ha évente emeled a befizetett díjakat. Biztosítónként eltérhet a minimum emelés összege és/vayg százaléka. Akkor mondjuk a 2 milliónak az akkori értékét kapod meg. Bár nekem elég szar befektetésnek tűnik az, hogy kevesebbet kapsz, mint a befektetett összeg.
2018. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

#2 vagyok


"Azt tanácsolod hogy akkor az egész szerződést érdemes felmondani vagy csak a megtakarításos részét?"


Nem tudod külön a megtakarításos vagy külön a biztositasos részt felmondani. Csak egyben az egészet. Ha úgy gondoljátok, hogy 4-5 év múlva, meg a lejárat előtt valószínűleg fel akarjátok mondani majd, mert nem tudjátok majd fizetni, akkor mindenképp most mondjátok fel. Ezek a termékek úgy vannak kitalálva, hogy eleinte a befizetesed egy jelentékeny részét elkülönítik és ezt a részt csak a futamidő végén kapod vissza (jellemzően "bónusz" címszó alatt). Tehát a futamidő közepén felmondott unit linked biztosításokból nagyon kevés pénzt kapsz vissza.


Ha felkondhatod a jelenlegi megtakarítással kombinált életbiztosítást, akkor utána külön kell majd szerződnetek (akár egy másik biztosítóval, akar ugyan azzal) egy kockázati életbiztosításra.

2018. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

8 milliós kockázati életbiztosításom van, évi 36 ezer valamennyiért. A kiszámolós csoportos életbiztosítást is megkapod évi hatvanért és az egy full extrás biztosítás mindenre, még betegségekre is. Nem tudim, kinek indokolt ennél többet költeni erre.


A unit linked termékek egyszerű lehúzások. Nem kéne ennek így lennie, de ez a piaci gyakorlat, lásd ezt a kérdést is. Az pedig külön gusztustalan, hogy pénzügyileg képzetlen szerencsétleneket vernek át az "üzletkötők".

2018. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Én már belefutottam eddig 5 olyan üzletkötőbe, aki kérdésnek álcázta a reklámot, majd más nikkelről éljenzett. Ha nem voltál elutasító a hozzászólás során meg rád repült a sz***ros termékével!


Sokan beugrottak faterom, szomszédok, unokatestvérem, stb. engem is számtalanszor próbáltak berángatni. Munkahely fizetett volna 2 hónapot, majd a szerződés szerint vonták volna utána tőlem, én nem írtam alá ezt a juttatást, befenyítettek kirúgnak, de inkább én léptem le!

2018. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!