Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi van akkor ha késvefizetem...

Mi van akkor ha késvefizetem be a kötelező biztositást autora?

Figyelt kérdés

Tavaly dec 3an kotottem meg online, most kuldtek a papirt, hogy majd ujraindul az eves dij.

De meddig kell befizetnem?

Dec 3ig?

Es ha en dec 6án utalom el?

Es addig nem autozom?

Sajnos akkor kapok fizut es a novemberi fizumbol nem tudok ennyit kifizetni egyszerre.


2018. nov. 4. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
fedezetlenségi díjat számolnak fel, nem tudom mennyi, naponta szokták számolni. az, hogy mész-e az autóval, nem befolyásolja.
2018. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

30 napig "türelmi időszak" van, addig él még a biztosításod.

Ha az alatt sem fizeted be, a biztosító küld értesítést és újabb 30 nap türelmi időd van.

KGFB törvény:

21. § (1) A biztosítás első díjrészlete, valamint folytatólagos díjrészletei a felek által a szerződésben meghatározott időpontokban esedékesek. Ennek hiányában az első díjrészlet a szerződés létrejöttekor, a folytatólagos díjrészlet pedig az adott díjfizetési időszaknak az első napján esedékes.

(4) Ha az esedékes biztosítási díjat nem fizetik meg, a biztosító a díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltéig - a következményekre történő figyelmeztetés mellett - a szerződő félnek a díj esedékességétől számított hatvannapos póthatáridővel, igazolható módon a teljesítésre vonatkozó felszólítást küld. A türelmi idő eredménytelen leteltével a szerződés - amennyiben egyéb okból még nem szűnt meg - az esedékességtől számított hatvanadik napon megszűnik.

2018. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Es amiket olvastam, hogy 30% adoterheles meg minden plusz nyavaly az a 30 napos turelmi ido es a felbontott szerdozes utan krealodik?

Vagy egybol a 2 nap csuszas miatt?

2018. nov. 4. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Módosítsd negyedévesre, fizesd be, aztán utána lehet megint évesre. 1-2000 ftot vesztesz így, de legalább nem lesz semmi kalamajka.
2018. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
60 nap a turelmi nem 30. Magyarul ha mondjuk nov 1 tol esedekes a dij akkor dec vegeig beerkezhet.
2018. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

"Módosítsd negyedévesre."


Módosítani díjfizetési gyakoriságot csak évfordulóra lehet.


Ha dec 3-án kötötted akkor a kockázatviselés kezdete december 3 az évforduló jan.1.Évforduló mindig a kötés hónapja utáni hónap,kockázatviselés kezdete pedig a kötés napja,a díjfizetési kötelezettséged tehát a kötés napjától indul 60 napos türelmi idővel/De ne haragudj ennyit neked is kell tudni,rá van irva a papírra,vagy emailben megkaptad.Tehát február 3-án jár le a 60 napos türelmi idő amíg befizetheted.Utána díjnemfizetés miatt törlik,új szerződést kell kötni,ahol naponta felszámolják a mabisz díjjat/fedezetlenségi díj/addig a napig amig nem kötöd újra.


Szóval ha amit leírtál az helytálló,akkor nem kell aggódnod.Van időd befizetni.

2018. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
De nem mindig fog olyan írni aki ért hozzá,ezért ilyenkor ha valamiben nem vagy biztos hívd fel az adott biztosító call centerét.Ne a gyakorin kérdezd....
2018. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem mindig valtozik az evfordulo elsejere, legalabbis nem mindenhol. Ujabban mar a fix nap a rendes evfordulo. Apam 8 eve kotott neki a rendes evfordulo elseje nekem meg pl aug 8 es 6 eve kotottem. Mindketto posta biztosito. De allianznal is a kock viseles kezdete lesz a rendes evfordulo mar egy ideje.
2018. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó ebben igazad van,ebben tényleg tévedtem.De ettől függetlenül a kérdező nincs elkésve.Köszönöm hogy kijavítottál,ez így korrekt. :)
2018. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Azért valaki elmondhatná hogy megint milyen idióta pontozta le a 100%ban hasznos és tényszerű válaszokat...
2018. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!