Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi az a biztosítási összeg?

Mi az a biztosítási összeg?

Figyelt kérdés
30 millió forint van feltüntetve, de nem is ér annyit a lakás.
2019. jan. 1. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Ez egy, a biztosítók aljas kis húzásai közül.


Én szóltam, még mielőtt aláírtuk volna a szerződést, hogy álljon meg a menet, nem ennyi szerepel az adás-vételin!

Én 8 évvel ezelőtt vettem egy vidéki családi házat 7 millióért, ők meg 9-et írtak a szerződésre.

Akkor még egész más értéke volt ennek az összegnek.


Az ügyintéző meg néz rám nagy kerek szemekkel, hogy ezzel csak én járok jól, mert ha történik valami, akkor többre van biztosítva a ház!

mondom ne nézzen már hülyének, ha leégne a házam, akkor ők szó nélkül ki fognak csengetni 9 milliót?

Az lesz az első, hogy megnézik, mennyiért vettem, és miért adnának többet, mint amennyit én fizettem érte? Azt mondanák, jogalap nélkül akarok pénzhez jutni.

Mondtam, hogy írják szépen át a biztosítási értéket, és ennek megfelelően a havi díjat is.

Szó nélkül megtették.

Kétlem, hogy valójában valaha is jobban jártam volna.

Csak megpróbáltak lehúzni.

És tuti, hogy a legtöbb embert sikerül is, aki el sem olvas semmit.

2019. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Az a teljes 100% megsemmisülés és kizárások nélküli újjá építési érték, lenne ha kifizetnék ( de nem fogják :-) ) , amiből jelenleg egy ugyanakkora ugyanolyan ingatlan felépíthető.
2019. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jó, hát azt gondoltam.

Köszönöm.

2019. jan. 1. 16:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Na mi a jó franctól lett 0% a válasz, amiben egy valós történetet írtam le?


A meghatározás meg talán papíron így néz ki, de hogy 8 éve 9 millióból nem építettem volna fel egy 64 nm-es családi házat, arra a nyakamat teszem. Szóval ez is kamu.

2019. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért lett 0%-os, mert baromira nem életszerű, hogy 2 millión rugózol meg hisztizel. E kábé 2-300 Ft-os díjkülönbség. Egy ingatlan értéke évente változhat. Nagyon örülhetnek neked a biztosítónál ha minden évben ott vered az asztalt hogy szerinted nem ennyi meg nem annyi a házértéke...
2019. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell minden évben vernie az asztalt...

Évfordulóra felmondhatja, vagy átszerződhet máshová.

Más kérdés, hogy így valóban durván alul van biztosítva az ingatlan, ami évek alatt jelentősen magasabb értékkel bír. Igaz a biztosítási összeg meg pl. robbanás esetén, ha megmarad az alap vagy egy sor tégla, már nem lesz 100%-os kifizetés :-)

2019. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A biztositasi osszegnek semmi koze sincs a forgalmi ertekhez. Ennyi.
2019. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó akkor felépítési költséghez van köze.

Na persze az sem változik a folyamatosan emelkedő építőanyagárak és a kivándorló, ezért folyamatosan egyre több munkabért kérő szakik miatt, mi??? :))))

2019. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Évente?

Miről beszélsz?

Az összeget 1x állapították meg, nem változtatják évente.

Egyszer szerződtünk.


Nem életszerű, hogy 2 millión "rugózok"???

Ember, kapj a fejedhez, ekkora baromságot hogy tudsz leírni?

2 millió nagyon-nagyon sok pénz.

Ilyen összegen az emberek nem rugózni szoktak, hanem életeket ment...

Párszáz ft a díjkülönbség...igen. És?

Sok kicsi sokra megy.

Egy 10-20 éves lakáshitel alatt meg főleg.

Mi a jó fenéért fizessek be többet, ha nem kapok érte többet? Ha káresemény van, azt pontosan ugyanúgy kell kifizetniük, mint a párszáz ft-tal alacsonyabb vagy magasabb törlesztőrészlettel rendelkező ügyfelüknek.

Mint ahogyan ki is fizették a csőtörésemet.


Semmi köze az ingatlan értékéhez?

Továbbra is tűzbe tenném a kezem az igazamért: NEM fognak kifizetni többet, ha leég a házam, mert azt fogják mondani, hogy egyszerűen nem ért annyit.


Komolyan mondom, valószínüleg 12 éveseknek magyarázom.

Mintha ebben az országban az lenne a jellemző, hogy a biztosító repesve fizet. Sőt, többet fizet, mint amennyit ért valami.

Ugyanmár... de semmi baj. Csak ha ennyire dilettáns vagy, akkor ne írj butaságot. Valószínüleg sosem kerültél még kapcsolatba biztosítóval, ha ilyen ostobaságokat hordasz össze. Meg ha csak úgy többet fizetsz, a semmire, mert ó mindegy az. Rendben. Legyen mindegy neked. De ne úgy add már elő, hogy az a normális, ha az ember hagyja magát megvezetni. Téged sikerült, más meg gondolkodik.

2019. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Évente?

Miről beszélsz?

Az összeget 1x állapították meg, nem változtatják évente."


- Egyszer, de TE írtad, hogy neked nem jó a felülbiztosítás. Akkor bizony mehetsz évente korrigálni, ha meg nem mész akkor miért reklamálsz most??? Most beállítod a valós összeget, hidd el jövőre az már vagy alatta vagy felette lesz. És akkor mi lesz??? Megint mész módosítani. Na ezért írtam, amit írtam...



"Nem életszerű, hogy 2 millión "rugózok"???

Ember, kapj a fejedhez, ekkora baromságot hogy tudsz leírni?

2 millió nagyon-nagyon sok pénz.

Ilyen összegen az emberek nem rugózni szoktak, hanem életeket ment...


- Nem a kétmillió a kevés, hanem az a párszáz forint ami miatt ezért többet fizetsz, vagyis nem kétmillión rugózol, hanem 200Ft-on. Egy kávé ára...



"Párszáz ft a díjkülönbség...igen. És?

Sok kicsi sokra megy."


Bírom az ilyen anyagias embereket.



"Mi a jó fenéért fizessek be többet, ha nem kapok érte többet? Ha káresemény van, azt pontosan ugyanúgy kell kifizetniük, mint a párszáz ft-tal alacsonyabb vagy magasabb törlesztőrészlettel rendelkező ügyfelüknek."



- Igen!! Épp ezért - ezek szerint - be fogsz menni jövőre is mert a házad értéke esetleg csökken, így igenis vegyék le a biztosítási összeget egy millióval mert az 100Ft-al kevesebb díj. Pont erről beszélek okoska!!!!



"Továbbra is tűzbe tenném a kezem az igazamért: NEM fognak kifizetni többet, ha leég a házam, mert azt fogják mondani, hogy egyszerűen nem ért annyit."



Nem az értékét fizetik, hanem az újjáépítés költségét. Komolyan mondom, valószínüleg 12 évesnek magyarázom.


"Mintha ebben az országban az lenne a jellemző, hogy a biztosító repesve fizet. Sőt, többet fizet, mint amennyit ért valami."


Megnyugtatlak, ez MINDEN országban így van...



"Valószínüleg sosem kerültél még kapcsolatba biztosítóval, ha ilyen ostobaságokat hordasz össze."



- Peeersze, csak neked van lakás- élet- baleset és kötelező biztosításod.


"Meg ha csak úgy többet fizetsz, a semmire, mert ó mindegy az. Rendben. Legyen mindegy neked. De ne úgy add már elő, hogy az a normális, ha az ember hagyja magát megvezetni. Téged sikerült, más meg gondolkodik."


- Ismétlem KÉTSZÁZ forintról beszélünk...

2019. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!