Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lejárt TB esetén mit csináljak?

Lejárt TB esetén mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


2017.10.31.-evel lejárt a munka viszonyom.

Azóta elmentem egy magán vállalkozóhoz dolgozni. Na én eddig nem tudtam, hogy a TB-t ő nem fizeti. Most januárban (tegnap) mondták, hogy a jogviszonyom rendezetlen. Mit tegyek?

Köszönöm a segítséget.



2019. jan. 19. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát be kell fizetni, nincs mese. 7000 ft körüli összeg havonta. Szerintem menj be a kormányhivatalba és megmondják, hogy hogy tudod rendezni. De a magánvállalkozótól nem kaptál bérpapírt havonta a fizudról?
2019. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Azóta elmentem egy magán vállalkozóhoz dolgozni. Na én eddig nem tudtam, hogy a TB-t ő nem fizeti."


Ezek szerint nem volt munkaszerződésed és nem voltál bejelentve? Hát, az elég baj... Én a helyedben először a vállalkozón kérném számon a dolgot.

Gyíakorlatilag úgy néz ki a dolog, hogy ezek szerint kb. 13-14 havi TB-vel tartozol, ami havi 7.300 ft-jával számolva kb. 100 ezer ft magasságában van.

Vagy "maggyőzöd" a válllalkozót, hogy jelentsen be és ezt is fizesse ki vagy ha nem sikerül, akkor el kell menned a területileg illetékes NAV irodába és ott megmondják pontosan, mennyivel tartozol és kapsz csekket is hozzá. Gondolom, nem tudod egyben befizetni - akkor rögtön kérhetsz hozzá részletfizetést is.

2019. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bemész NAV-hoz
2019. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott nyomtatványt ki kell tölteni meg

kérj csekket

2019. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg rosszul írtam. 2018.10.31evel járt le a munka viszonyom.
2019. jan. 19. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerencséd van, mert még nem sokkal tartozol: odamész a főnöködhöz és "levered" rajta :D


Ha nem megy, az eljárás majdnem ugyanaz: bemész a Nav-hoz, megmondják, mennyivel tartozol, befizeted, a főnököddel meg elbeszélgetsz, hogy mikor számdékozik bejelenteni?

2019. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺️
2019. jan. 20. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!