Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosító által meghatározott,...

Biztosító által meghatározott, GTK-s kocsira kiutalt pénzt a károsult fél szabad felhasználásra kapja? Értem itt arra, hogy szerelő által lett intézve a bejelentés és a kapcsolatfelvétel?

Figyelt kérdés

, és a szerelő irathat alá olyan papírt, mely aláírásommal meghatalmazza arra, hogy azt az utalt összeget az ő számlájára küldjék mely fedezi az xy összeget, mely a javításhoz szükséges?

Szerintük, ahogy mondá "valószínűleg" GTK-ra veszik fel a kocsimat(a bejelentés óta még nem volt válasz, nincs is még a rendszerben hogy végülis mire veszik fel és mennyit fogok kapni)



2019. jan. 22. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha GTK-s akkor nem vonják ki alapból a forgalomból? Mert az pont arra adják hogy gazdaságtalan a javítás...
2019. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már én sem értem. A szerelő eddig azt mondta, hogy valószínűleg GTK-ra veszik fel, és kiszámolt egy kb. 330 ezres árat amit kapni fogok az adásvételi árból(50%kb.),(Meghatalmaztam, hogy amikor kint volt a kárszakértő ők beszéljenek vele, mivel nem értem rá), ugye kiküldték a lapot, hogy mit kell rajta javítani+festés. A szerelő azt mondta, miután többször is visszamentem, hogy nem látja a rendszerben még. 12.13 jött ki a kárszakértő, tegnapelőtt hívtam fel a biztosítót, másnapra kijött a levél, hogy még hiányzik az árajánlat. Ma elmentem megint, már az volt, hogy még a bontók licitálnak rá és a biztosító majd a megadott árajánlatból ad a kocsinak egy értéket és ezt+a roncs ár különbözetét utalják ki nekem. Végül megint biztosító, el lett küldve az árajánlat, és a biztosító a pénzt nekik küldi ki.(Mindeközben én ezelőtt vártam, mert azt mondták majd utalják a pénzt, a másik, hogy nem mondtak eddig összeget, hogy a javítás mennyibe kerülne, csak annyit hogy GTK és kihozzák abból az összegből..)
2019. jan. 25. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!