Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ilyenkor mi történik? (részlet...

Ilyenkor mi történik? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
~1.5 évig nem volt fizetve TB-m. Ez idő alatt orovsnál sem voltam, így értesítőt sem kaptam az elmaradásról. Most, hogy munkába álltam fizetve van ismét. A kérdésem a következő: Ha ezután megyek orvoshoz vagy valami, akkor jelezni fogja a rendszer az elmaradásomat?
2019. febr. 17. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mert van, majd a NAV küldi a csekket hogy fizesd be utólag. Ha 4 évig nem küldi akkor elévül.
2019. febr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha másfél évig nem volt fizetve, akkor előbb-utóbb - de inkább előbb, ki fog bukni a NAV-nál a tartozás. Vannak időszakok, amikor ezeket átvizsgálják és akkor a tratozóknak kiküldik a felszólítást. De saját magad is meg tudod nézni a tartozásodat a NAV oldalán, ha van Ügyfélkapus regisztrációd. Kb. 120 ezer ft-ról van szó.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy lekérdezem, aztán bemennék a NAV-hoz és részletfizetést kérnék. Ha ugyanis előkerül a tartozásod, akkor nagy hirtelen egyben kellene megfizetned vagy a fizetésedből fogják váratlanul letiltani - ami sokkal kellemetlenebb.


Az elévülésben meg ne bízzál, ugyanis:

" a végrehajtási jog elévülését azonban bármely végrehajtási cselekmény megszakítja " - tehát elég, ha megkísérlik a letiltást, végrehajtást és máris nem évül el.

2019. febr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Másodiknak nincs igaza.

A TB adatbázis egy nagy katyvasz, az ügyintézők maguk se tudják, hogy tényleg nem volt fizetve TB, vagy volt, mert felsőoktatásban tanult, csak a hülye egyetem nem jelentette le stb. Úgyhogy inkább csak arra mennek rá, amelyiknél egyértelmű, hogy nem volt, és most sincs - mert mondjuk kibukik egy orvosnál.


Ha jelenleg se lenne TB-d, én is azt mondanám, hogy minél előbb rendezni kell, mert előbb-utóbb kibukik és addig meg csak gyűlik. De így, hogy most már van jogviszony, van rá esély, hogy nem veszik észre évekig és elévül. Akkor meg minek fizetnéd be, ha nem kérik? Persze, így is van rá esély, hogy kiderül, ezt azért tartsd észben és készülj rá, de ha felszólítanak a fizetésre, még akkor is ugyanúgy be lehet menni és részletfizetést kérni az összegre, mint ha most mennél be.


A végrehajtás ügyében sincs igaza a másodiknak, mivel ez még nem is egy megítélt tartozás, ami végrehajtónál van. Egyáltalán még ott se tartunk, hogy követelték volna a megfizetését, nemhogy végrehajtónál lenne. Úgyhogy ez simán elévülhet.

2019. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Abban sincs igaza a másodiknak, hogy a végrehajtási jog nem évül el, ugyanis az adótartozásokra más törvények vonatkoznak, mint egy banki tartozásra pl., ahol valóban minden végrehajtási cselekmény újraindítja az elévülési időt.

Adótartozásoknál a behajthatóság 4 év (annak az évnek az utolsó napjától számítva, amikor az adót meg kellett volna fizetni). Ha ezen időszak alatt volt valamilyen végrehajtási cselekmény, a behajthatóság fél évvel meghosszabbodik. Utána elévül, vége.


Ahogy a 3-as írta, várd ki hogy értesítsenek a tartozásról, akkor még mindig kérhetsz részletfizetést. Olyanról még nem hallottam, hogy valakire TB nemfizetés miatt bírságot szabtak volna ki, a kamat mértéke pedig jelenleg elenyésző.

2019. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

A TB tartozás adótartozásnak minősül, nem véletlenül került át a NAV-hoz. 2018 jan. 1-tól a NAV végrehajtási joggal is rendelkezik:

[link]

2019. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De bakker, ha még a TB-től nem kapott felszólítást, akkor hivatalosan NINCS semmilyen tartozása. Majd akkor lesz, ha ez esetleg kiderül egy felülvizsgálatkor az elévülési idő alatt, és erről értesítik. Másrészt, ha lenne, a NAV-tól is lehet részletfizetést kérni, ahogy minden állami hivataltól. 12 hónapos részletfizetést kapásból megadnak bárkinek, csak szólni kell. Az egyetlen, amibe nem szoktak belemenni, az a tartozáselengedés vagy mérséklés (bár ezt is lehet kérelmezni tőlük).
2019. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

"Másrészt, ha lenne, a NAV-tól is lehet részletfizetést kérni, ahogy minden állami hivataltól"


Pontosan ezt írtam én is, hogy menjen be és kérjen részletfizetést (előtte nézze meg Ügyfélkapun) - csak úgy látszik, valamiért nem jön át a dolog.

Attól, hogy nem tud a tartozásáról, attól még az megvan - hiába mondod, hogy amíg nem kap róla értesítést, addig nincs tartozása.

Csak leakadtatok a mondanivalóm utolsó fázisán, a végrehajtáson - azt írtam: jobb elébe menni a dolgoknak, míg megvárni az egyösszegben fizetésről szóló értesítést vagy letiltást.

No mindegy, én nem fogok feleslegesen hadakozni veletek: a kérdező vagy megérti vagy nem. Ennyi.

2019. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Neked nem jön át az, hogy minek fizessen be valamit, amit nem követelnek tőle, mikor ráér erre akkor is, ha egyáltalán észreveszik, ha meg nem, akkor megmarad neki. Te vagy az Állam Bácsi, vagy mi? :) Ne aggódjál, nem a Büdös 625 János elmaradt 7ezer forintjai miatt dőlnek össze a kórházak, ha meg összedőlnek, annál jobb, mert lehet stadiont építeni rá százmilliárdokért...
2019. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!