Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Idős édesapámra kötnék életbiz...

Idős édesapámra kötnék életbiztosítást, de kicsit sem értek hozzá, mennyit kell fizetni, milyen esetekben mit érek el vele?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit, de semmit nem tudok a biztosításokról. Csak egy lakásbiztosításom van, meg a munkahelyem ad egy egészségbiztosítást.

De maradjunk akkor az életbiztosításnál.

Valójában mire jó? Ha meghalna, kapnék pénzt?

Bármi egyébre való?

Ő segélyt kap, ezért nyilván én fizetném, de sokat nem tudok fizetni, egyedül tartom el.

Számít-e, hogy hány évig fizetem?

Egyszer azt olvastam, hogy ez nem része az örökségnek, és ha vki kedvezményezett, akkor testvér vagy akárki nem támadhatja meg. Ez tényleg így van?

Sajnos neki több milliós hitele van, élete végéig letiltása lesz, de nem foglalkozunk vele, 44 ezres segélyből kb 32 ezret kap meg, a büdös életben nem fogják tudni behajtani rajta, mert nincs semmije.

Szóval öröksége nem lesz, a biztosítás összege így elveszhet-e, vagy tényleg semmi köze a hagyatékhoz?

Tehát akkor - mennyit kell fizetni, mennyi ideig, mennyit nyerhetek vele 2 év után, 20 év után?

Mi van, ha nem tudom fizetni? Elvész, amit addig befizettem? Vagy ha azt mondom, nem akarom tovább, az addig befizetett pénzt egyben visszakapom?


Most azt se bánom, ha privátban megkeresnek ügynökök, gondolom figyelgetik ezt a kategóriát.

És jöhet minden olyan infó, amire én nem is gondoltam.

Köszönöm.



2019. márc. 15. 19:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Számít a kora és az egészségi állapota?

Mert emiatt jutott eszembe a dolog.

Nyilván nem akarom, hogy baja legyen, de fel kell készülnöm rá. Volt egy agyvérzése, és napi 15 szem gyógyszere van a "jobb" napokon, rosszabb napokon 18.

Nem várható ez alapján, hogy még 20 évig velem lesz, a saját apját már túléléte, aki ugyanezekkel a betegségekkel küzdött.

2019. márc. 15. 19:46
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Azt gondold végig,ha bankigazgató(profitorientált)lennél, te kötnél e biztosítást a leírtak alapján.
2019. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem, hogy mik a feltételek.

Nem hiszem, hogy beteg emberre ne lehetne kötni, max vannak ilyen-olyan kitételek.

A válaszod nem volt válasz a kérdéseimre.

2019. márc. 15. 20:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak kötni. 40.50 éves embereket is szakvéleményeznek orvosi szempontból. Ha meg még is, akkor olyan magas lenne a tarifa, amit nem tudnál fizetni. Az tuti.
2019. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Itt elég alaposan leírják, amit tudni szeretnél (még ha nem is mindent)

[link]

2019. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

Na most azt tudni kell, hogy a biztosítótársaságokat jóval okosabb emberek vezetik, mint amilyen te vagy, vagy valaha is leszel.

Én nem tartom kizártnak, hogy szerződjenek veled, de bámikor a nyakam teszem rá, hogy abból nem te fogsz jól kijönni.

2019. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Sajnos neki több milliós hitele van, élete végéig letiltása lesz, de nem foglalkozunk vele, 44 ezres segélyből kb 32 ezret kap meg, a büdös életben nem fogják tudni behajtani rajta, mert nincs semmije."


Lehet, hogy rajta nem...

Van 18 évnél fiatalabb gyereked?

2019. márc. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nincs kiskorú a családban.

De ha lenne is, hogy jön ide?

Rajta sem tudnák behajtani, mert az örökséget nem fogjuk elfogadni.


Ezek szerint kötelező orvosi vizsgálat van?

Akkor ez már bukta, nem is csak a betegségei miatt. Az is van bőven, mint írtam, bár most jól van, a sok gyógyszernek köszönhetően.

De ő már nem igazán tud járni, sehova nem jutunk el, mert kocsim nincs.


A fizetendő díjat ennek megfelelően határozzák meg?

Nem olyan, hogy én döntöm el, hogy x ezer ft-ot fizetek havonta, mint pl a lakástakaréknál volt?

Aztán ha többet fizetek, többet kapok a végén, arányosan?

Ezek szerint rosszul képzeltem.


Nézd, azzal kezdtem, hogy nem értek a dologhoz, mivel soha nem volt ilyenünk.

Ettől még nem kéne ledegradálni, hogy mások olyan okosak, amilyen én soha nem leszek.

Valószínüleg tudnék olyan témákat felhozni, amihez meg én értek, és te meg kicsit sem, de nekem nem ez volt a célom...

2019. márc. 16. 12:10
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyilvan nem fogjak vakon biztositani egy ember eletet. Ha sok betegsege van, idos, gyogyszereken el akkor ha be is vallalnak akkor kockazti szorzoval es nem erne meg. Nem kell erteni a a bizrositashoz ahhoz hogy logikusan gondolkodj. Ha te lennel a biztosito, kit vallalnal be? Egy 30 evest vagy egy 60 eves beteg embert? Kinel kell fizetni zaros hataridon belul? Az nem uzlet hogy kernek 10 ezret havonta es ket ev mulva mobdjuk 1 milliot kell fizetni.
2019. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy arányosan.

Nem vártam, hogy 2 hónapig fizetek és több milliót kapok vissza, és azt sem feltételeztem, hogy a biztosítók hülyék. Ellenkezőleg, általában ők nézik hülyének az embert.


Ha belegondolok, kell hogy legyen több féle lehetőség, mert a lakásbiztosítást úgy kötöttem meg erre az öreg házra, hogy biztosító nem látta, és tulajdonképpen eddig többet vettem ki belőle, mint amit befizettem, pedig csak egy ablaküveg-cserém és egy zuhanytálca-repedésem volt.

2019. márc. 16. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!