Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az NN értékesítés, átverés?

Az NN értékesítés, átverés?

Figyelt kérdés
Tiszteletem! Kb 1 hónapja kerestek meg valószínűleg a profession.hu-n találtak rám. Kétszer is bementem interjúra. Az elsőn elmondta egy szimpatikusnak tűnő hölgy, miszerint ilyen-olyan cég, nagy múlttal stb. A feladatom az, hogy OKJ (3 NAP) vizsgát tegyek, amit én fizetek 35.000 ft, és végül e-learning (15.000 ft) vizsgát is tegyek, ami után kötnek majd velem szerződést. MEGBÍZÓI szerződést, főleg KATA-s rendszerben vannak (a nő állítása alapján). Én, mint tanuló lennék jelen, tárgyalásokon csak megfigyelnék, alapbért kapnék (bár nem tudni meddig) és jutalékot. Ez mind szép és jó, de fogalmam sincs, miféle szerződést akarnak velem kötni. Legjobb esetben kifizettem 50.000 ft-t, van egy okj-m és szembesülök a szerződésben a stiklikkel (ha vannak). Legrosszabb esetben a netes horrortörténetek közé kerülök, akár milliós összeget leszek kénytelen kifizetni, stb. Kérném a segítséget, tapasztalatot ezzel kapcsolatban.

2019. ápr. 4. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Természetesen lehúzás.

Az a cég, aki rádveri a tanfolyam díját meg az adó- és járulékfizetést, tehát annyit sem érsz neki, mindt egy minimálbéres dolgozó (pl. takarító), attól mégis mit vársz?

Betegszabadságról, szabadságról ne is beszéljünk. Ja de, az előadásukban ez a teljes megtestesült szabadság, te osztod be minden idődet, annyit dolgozol, amennyit te szeretnél. Vagy éhenhalsz, tök mindegy :D

2019. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem rossz ha én osztom be az időm, illetve a cégnek is jóval olcsóbb, hogy nem fizetnek kb semmit (nyilván ezért minden dolgozójuk valójában csak megbízott) Engem főleg az érdekelne, hogy a természetesen lehúzás valóban igaz-e? Egyébként szerződéskötéskor a 35.000 ft-ot visszafizetik. A 15.000-ről nem tudni.
2019. ápr. 4. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon lehúzás szagú a leírtak alapján.


Ez normális helyeken úgy működne, hogy állják a betanításod, cserébe aláírod hogy x évet a cégnél dolgozol, rendes bejelentéssel vagy ha felmondanál akkor időarányosan vissza követelik a képzés árát.

2019. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
NN-hez ne menj! Lehúznak mindennel, nem naprakész semmi, lassú a szerződéskötés, nehéz eladni, gyakorilatilag a belső rendszer is fasiszta. Én máshol dolgozom, főnököm kezdte ott de mindig mondja, egymillióért se menne vissza. Máshol az alapképzés pl ingyenes, 0 forintot fizetsz a cégnek...
2019. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
olyan biztosításokat kell árulnod, ami nem éri meg az ügyfélnek. Legalábbis az ismeretségi körömben eddig mindenki mínuszban szállt ki. Eleinte nagyon ment, de ma már mindenki vagy bukott, vagy ismer olyat, akinek lejárt a szerződése és nem járt jól. Szóval ahogy fent is írták, igen nehéz lehet eladni.
2019. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!