Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Évfordulós biztosítás megszünt...

Évfordulós biztosítás megszüntetése, ha 30 napon bellül vagyok, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

segédmotorkerékpárrol van szó 50ccm. 2 hét az évfordulóig

-eladhatom, (család egyik tagjának esetleg ingyen)? és ő nevébe kötök máshol olcsóbbat

-leszarom és nem fizetem be. mennyire büntet a rendőr?

-forgalombol ideigneles kivonás lehetséges? mivel nincs forgalmi ebbe a kategóriába. kivonni 2700ft, vissza is annyi?



2019. ápr. 23. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

miért nem fizeted be az a kérdés. Évi kb 6 ezer forint...

eladhatod, az a megoldás csak. Kár volt vagy mi?


Autónál még megértem hogy 80 helyett 60 mondjuk de 50 ccmnél mi a különbség?

2019. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha van üzletkötőd, akinél már több biztosítást is kötöttél, lehet hogy tud segíteni. Régebben egyszer megjátszottuk azt, hogy kvázi a táskában maradt a lemondó nyilatkozat, és mivel nem az ügyfél hibázott, megcsináltuk, hogy aláírta azt is, hogy ő az adott napom leadta a nyilatkozatot, és letörölték.

2019. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Adásvételi el add el a csaladtagnak. Mivel nincs atiras, nincs semmi költség.

Az adásvételivel lemondod a régit, aki megvette köt egy újat.

2019. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Attól függ miért akarod megszűntetni.

Évforduló előtt kell jelezni 30 nappal, és akkor felmondhatod. Ha kevesebb idő van hátra, akkor csak úgy tudod felmondani, ha kifizeted egy évre a bizti díját.

Ha eladod, akkor érdekmúlással megszüntethető akármikor, csatolni kell az adásvételit.

Ha nem fizeted, akkor is kérdés, hogy mennyi ideje. Van a biztosítónál türelmi idő, szóval azalatt még van biztosításod, de ha ezalatt történik valami, akkor mielőtt ők kifizetik a károsultat, neked ki kell fizetni az elmaradt díjat. Ha bizonyos ideig nem fizeted, akkor a biztosító felmondja a szerződést díjnemfizetés miatt és követelni fogja az elmaradt díjat.

2019. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
első válaszolónak, 21 ezerért kötöttem meg tudatlanul a postabiztosítónál, nem gondoltam hogy ekkora különbségek vannak. családtagra átírjuk
2019. ápr. 29. 20:06
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól is függ milyen szolgáltatások vannak benne.
2019. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!