Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pénzügyi tanácsadó munka. Mi...

Pénzügyi tanácsadó munka. Mi a véleményetek róla? Van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Lehetőséged kaptam arra, hogy dolgozzak pénzügyi tanácsadó cégnél.

A cég nevét nem szabad itt kiírni, mert törik a kérdést. Egy piacvezető cégről van szó.

Viszont úgy érzem nem mondtak el mindent, valahogy rossz érzésem van vele kapcsolatban. Illetve interneten is inkább negatívak a vélemények.

Ezek az infóim vannak, ezeket mondták nekem:

Független tanácsadó, az ügyfél érdekeit képviseli

Nem kell semmi pénzt befektetni, bukásmentes

Egy MNB-s vizsgát kell letenni, de az ára visszajön egyből amint megvan

Nagyon sok előrelépési lehetőség van

Koferenciák menő helyeken


Viszont valahogy olyan fura nekem az egész. Kicsit a túl szép, hogy igaz legyen kategória. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel, vagy hasonló céggel kapcsolatbaN?



2019. máj. 2. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, ezek a gyík ó vé bé-sek, minden kérdést töröltetnek, ahol leírják róluk az igazat 😂😂😂

Szerintem ez mindent elmond arról a lúzer társaságról. Ők azok az emberek, akik iPhone-t vesznek 2 év hűségnyilatkozattal részletre, Németországból behozott lehasznált kocsikat 20%-os önrésszel lízingelnek, folyamatosan megy az önmarketing, hogy nekik menyire jól megy. Szánalmas vesztesek.

Ha ezek után még gondolkozol rajtuk, van egy rossz hírem.

2019. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Lehetőséget kaptál? :)

Milyen kis aranyos vagy. Konkrétan bárkit felvesznek, de mindegy :D Maximum azt mondják, hogy ez egy lehetőség. Kb. akárki alkalmas erre akinek van egy érettségije.


Ha jól sejtem a "Kölni" cég lesz az.

+- 20 éves senkik, akik felvesznek valami 10 ezres Ft-os öltönyt, beülnek valami helyi menő helyre, és azt hiszik valakik. Közben meg nem tudják mi az a nominális kamatláb (ide helyettesíts be egy tetszőleges kifejezést).

Szakkörön képzett érettségis senkik, abszolút nulla szakmai ismerettel.

Általában elég csúnyán "bemotiválják" őket, manipulálják őket.

Igazából elhiszik, hogy valakik lesznek. Közben ugyanazok a senkik akik úgy egyébként.


Átlag 18-22 éves korosztályt célozzák meg. Rádadnak egy öltönyt, aztán te leszel a pénzügyi tanácsadó :)

El kell járnod szakkörökre (bocsi, de máshogy ezt nem lehet hívni). Ott majd tanulsz szép dolgokat. Pl a cégről információkat. Vagy, hogy 20 évesen, hogy kell image-et építened.

Klasszikus piramis játék. A feletted lévőknek vegytiszta profitot jelentesz, semmi mást.

Nem az lesz sikeres ebben, aki jó tanácsadó, hanem aki minnél több embert szervez be maga alá.


Hogy a kérdéseidre is válaszoljak...

Nem az ügyfél érdekeit képviseled. És kész :D Van szerződés van stex, nincs megkötött akármi nincs lóvéd. Érted? Azt remélem mondták, hogy jutalékos a rendszer, nincs fix fizetés.


DE! Be kell fektetned valamennyit. És ide csatolnám is egyből azt, hogy a az emberek 90%-a nem fogja visszakapni a vizsga árát. Gondolom azt elfelejtette az aktuális helyi vezér közölni, hogy feltételei is vannak.

Ja meg amúgy ha elkezded csinálni, számolhatsz bátran 20 ezres telefonszámláékkal. Havi 20-30 ezres utazási költségekkel. Meg ugye meg is kell etetni, itatni az ügyfelet ám :)

Nos.. igen. Szokásuk elfelejteni ilyesmiket.


Nem előrelépési lehetőség van, hanem kb kötelező lesz előre lépned :D Erőltetni fogják emberek beszervezését.


Konferenciák menő cuccok, ebben igazuk van. Azt is említették, hogy amúgy nem ingyenesek?


MLM hulladék, kerüld mint a leprást.

2019. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Ez a 3 betűs német cég,ugye?


Egy kamus hazug banda,az se igaz amit kérdeznek.

Olvasd el a kiszamolo oldalát,ezek nem pénzügyi tabácsadók hanem aufaubés ügynökök,semmi közük a pénzügyi tanácsadáshoz.


Persze elfelejtik közölni,hogy mit kell csinálni csak mézesmadzag megy meg a hazudozás.


Egyenesen sose mondanak el semmit,mellébeszélés na az megy.


Hagyd a _csába, kamu tanácsadók kamu sz_r pénzügyi sz_rságokat kell rásózzál emberekre,ismikre,különben nulla forintot se keresel inkább mínuszba mész.

Tiszta MLM.

2019. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát ezt szomorúan hallom.

O betűs, igen.

Szerintem hagyom is akkor

2019. máj. 2. 17:51
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tanacsadok csak gyorstalpalot vegzett fontoskodo ugynokok, par biztosito termekeit adjak el betanult dogmak alapjan. Es tenyleg szanalmas hogy nem lehet kiirni a nevuket mert torlik. Van valami felni valo?
2019. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megosztó.


Anno én is voltam "gyakornok jelölt", mivel akkor még annak hirdették pénzügyes, gazdaságis hallgatóknak, de már a prezin látható volt, mi a lényeg benne. Hagytam is. Ennek 15 éve.


5 éve középiskolában kötöttem ki az egyik tevékenységemmel, ahol az egyik ( nem gazdaságis ) tanár foglalkozott vele, adott névjegyet, vasárnap jött pénzügyi térképezni, "jófejségből" meghallgattuk, a nevek ajánlása már nem volt egyszerű.. majd fél év múlva megkérdeztem mit tud ajánlani lakásra, kockázati életre meg kgfb-re díjforduló kapcsán.


Se lakásban, se kgfben nem lett jobb ajánlata, de életben tudott olyat ajánlani , ami verte a többi ajánlatokat, amik bent voltak és amiket azóta is ajánlgatnak csekk befizetéskor még a Postán is :-).


Azóta a srác már nem tanár, hanem irodát nyitott, de ettől sajnos elég igaz amiket előttem leírtak a "minőségi tanácsadók" kapcsán, de szerintem ez a biztosítóknál sincs másképp eleve, - legalábbis amikor még azzal foglalkoztam egy kis ideig-, ott is ezt tapasztaltam.

2019. máj. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

O-val kezdődő cég? B betű a vége, és egy V van középen?


Nem kaptál te lehetőséget, mivel érettségin kívül semmi feltétele nincs. Gyakorlatilag vadásznak ők az emberekre. Nem neked megtisztelő a lehetőség.


2 ismerősöm is belevágott.

Az egyik pék cukrász volt. Érted mit akarok ezzel mondani? Februárban dagasztja a tésztát. Áprilisban befektetési tanácsokat ad nála 2x idősebb embereknek. Reális nem?


20 éves bemotivált senkik, ahogy előttem is leírták, felveszik az öltönyüket, és beülnek a valami helyi menő kávézóba.

Rajzolgatnak ábrákat, ahol a bemagolt dogma szerint elmondják, hogy ők totál ingyen a lehető legjobb terméket megkeresik az ügyfélnek.


Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy elkezdik. Abszolút nem kapnak ügyfeleket. Nekik kell kialakítani. Ez általában úgy néz ki, hogy barátokra, rokonokra akarnak mindenféle hulladék unit linked-et rásózni.


MLM az egész. A feletted lévőknek te jelented a bevételt. Felveszik ugyanazt a jutalékot, amit te is kapsz. Egy erőforrás vagy nekik, semmi több.


MLM, tehát nem az fog jól megélni aki jó tanácsadó. Hanem aki maga alá ránt pár fiatalt, mert kapja az eladott szarjaik után a jutalékot.


Társadalmi hulladékok végzik ezt a munkát, esetleg egzisztenciális zavarban szenvedő emberek.


Egy gusztustalan piramis.


A cég hírneve amúgy annyira rossz, hogy az ismerőseimnek azt javasolta a vezetője, hogy ne írják ki facebookra hol dolgoznak, mert ha egy leendő ügyfél meglátja, akkor nem fog leülni velük.


Az igazság fáj már nekik. Nem szeretik a negatív cikkeket, híreket. Előszeretettel szedetik le, perrel fenyegetőzve.


Moslék MLM, én betiltanám az egészet.

2019. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolso: par eve exemet akarta egy no beszervezni. Szo se esett biztositasokrol, eletmod tanacsas meg tervezes volt a duma. Lelkesen beszelt nekem, aztan mikor elmondta a ceg nevet elmeseltem mi a helyzet... alig tudta utana lekoptatni a not es meg o volt megsertodve. Sajnos az ugynokok magukat csapjak be. Multkor kavezoban lattam egy ilyet, gyerek tipikus felfujt holyag volt szeditett valami csajt mint valami cegvezeto. Nem tudom ez a ceg ugynoke volt, de elkaptam a unit manager szot(van ahol igy hivjak a kisfonokolet, ott lehet fiokigazgato vagy mi)
2019. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hárombetűs német cég akkor kerüld el jó messzire.
2019. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!