Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem értem ezt az egészségpénzt...

Nem értem ezt az egészségpénztárat. Veszek 150 000-ért gyógyszert, majd befizetek nekik újabb 150 ezret amit visszakapok adókedvezmény formájában? Ez miért is jó nekem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 17. 09:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

köszi

az lenne még a kérdésem, tegyük fel, hogy annyit fizetek be, hogy a kezelési költséggel együtt is 150 000 lesz amit visszakapok.

hogy ez most konkrétan mennyi, kb 750 000 de a kezelési költséggel több kell ugye. a példa kedvéért irom ezt.

ennél több esetén ugye ugyanúgy 150 000 jön vissza.

ehhez akkor még hozzájön a kb 82 000 Ft vagyis 232 000 Ft-ot kapnék vissza?

(keret lenne, ebben az évben több mint 300 000 adóelőleget vontak le ugy hogy volt benne 2 hónap betegállomány is, ahol 60% fizetés volt (de a maradék 20%-át ugyanugy visszadják adóvisszatérités firmájában ami a leendő 750 ezret hizlalja))

2019. máj. 18. 14:03
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyit fizess be, amennyit következő évben ki is tudsz venni.

Különben beraktad a pénzt megkaptad rá max adójóváírás, de akkor mi van, ha nem úgyse férsz hozzá.


Ha évi 150ezret tudsz kivenni, akkor fizess be évi 200-at max, és elégedj meg az évi 40ezres adójóváírással. Ez az én véleményem.

2019. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
de 150 ezerhez 750 ezret kell befizetni, nem 200-at.
2019. máj. 18. 17:00
 14/22 A kérdező kommentje:
(amúgy eleve annyit fizetnék be amennyit ki tudnék venni, de a kiesett betegállomány önmagában 100 ezres nagyságrendű összeg
2019. máj. 18. 17:02
 15/22 anonim ***** válasza:
Fizess nyugdíjra pluszban ha annyira akarsz, a végén azt teljes egészében ki tudod venni. Ha befizetsz oda egy évben 750 ezret, akkor lesz 750ezer+ a számládon, plusz 150 ezer ugyanoda, tehát összességében 900 ezer, majdnem egy millió. Ami kamatozik, ami megmarad, és a végén ha kiveszed, akkor nem kérdezi senki, hogy mire költötted. Még tagi kölcsönt is lehet rá felvenni közben, ha megszorulsz.
2019. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na várj csak, jól értem, hogy egészségpénztár helyett nyugdíjpénztárról van szó?



És mindent kivehetek amit befizettem nem kel vacakolni gyógyszerszámlákkal 20% adókedvezmény van rá és még kamatmentes kölcsön is?

2019. máj. 18. 18:05
 17/22 anonim ***** válasza:

Így van, nem kell vacakolni semmilyen számlával, de csak akkor veheted ki a pénzt, ha betöltötted a nyugdíjkorhatárt.


Nekem az egyik kedvezményem a munkáltatómnál, hogy ha nem is csinálok semmit, akkor is utalnak x összeget havonta az önkéntes nyugdíj számlámra. Ez tök jó, mert ha én nem fizetek be semmit, akkor is gyűlik. Ha befizetek, csak annál jobb.


És lehet, hogy messze van még, meg ki tudja mi lesz akkor, de ténylegesen össze tud gyűlni egy nagy összeg a sok tíz év alatt, ami jól jön majd akkor egy összegben. Lehet, hogy házat veszek majd belőle. Lehet, hogy gyógyszert. Mittomén. Ami épp kell :D De ugyanúgy, ha befizetsz 750ezret évente, azért 150 ezret írnak jóvá, tehát az neked ott 900 ezer lesz abban az évben a számlán.


Az én pénztáramban van tagi kölcsön, 3 év után igényelhető. Én mondjuk ezzel nem számolok, csak mondom, hogy van ilyen is, nem kell feltétlenül bankoktól hitelt felvenni ha kell, lehet erre is.

2019. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, ki lehet maxolni, ha valaki nagyon akarja. *

De ha úgyse tudod kivenni, akkor minek.

Ha van évi felesleges 400-500ezred, ami úgyse fog kelleni, akkor érdemes lehet odarakni.


Mondjuk befizetsz 3 év alatt 1,5milliót kapsz rá 450ezer adójóváírást. Aztán nézegetheted, hogy van bent 2milliód. Csak ha úgyse tudod kivenni, pedig kéne, akkor hülyeség volt berakni.


Ha 55 fölött van az ember, akkor még oké mert nyugdíjként fel lehet venni 65 évesen.

Ha tervben van gyerekszületés akkor jó, gyerekenként 1millió felvehető, azzal vissza tudod kapni a saját pénzedet.

Egyébként 35-40 évesen én nem parkoltatnék ennyi pénzt még 25-30 évig.


Én jobban szeretem úgy félrerakni a pénzemet, hogyha kell, akkor hozzá is tudjak férni. Vagy annyit rakok ilyen helyre, ami biztos, hogy nem fog kelleni.


*Kimaxolásnál azt is ki lehet használni, hogy 2 éves lekötésre a lekötés évében jár 10% adójóváírás.

Befizetsz 1. évben 500ezret, azt lekötöd.

A befizetésre kapsz 100ezret, a lekötésre 50-et. Összesen 150.

2. évben elég 450-et befizetni és a 150-es adójóváírással együtt 600-at lekötni.

stb.

2019. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"ehhez akkor még hozzájön a kb 82 000 Ft vagyis 232 000 Ft-ot kapnék vissza?"


Azt ne felejtsd el, hogy a 82ezret azt ténylegesen megkapod. A 150-et pedig közvetlenül az egészségpénztárba utalja a NAV, nem a te számládra.

2019. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

ja értem, köszi. mondjuk én alapból csak annyit fizetnék be amennyit eleve visszakapok, igy kb 10 % kezelési költséget vesztek csak, cserébe 20%-ot kapok amit gyógyszerre szemüvegre táppénz kiegészítésre egyébre költhetek ergo fél áron veszem a gyogyszert s a többit. ha pedig nem költöm el akkor következő évben nem fizetek be s csak az a 150 ezer áll bent és legrosszabb esetben csak évek alatt költeném el gyógyszerre, ami egyben a legjobb is lenne, ha nem kéne.


sajnos kicsi rá az esély főleg hogy gyógyszert nem csak magamnak vehetek hanem bárkinek ha én váltom ki.


vagy rosszul értelmezem valahol?

2019. máj. 18. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!