Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes egyáltalán egyénileg...

Érdemes egyáltalán egyénileg lakásbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés

A társasházaknak általában van a házra, de az egyes embernek akár társasházban, akár családi házban, nekem úgy tűnik, hogy nem éri meg, mert vagy nem fizetnek a biztosítók kár esetén semmit, vagy csak töredékét fizetik a kárnak.


Nekem van lakásbiztosításom, de miután átnéztem a rám vonatkozó szabályzatot, rájöttem, hogy szinte semmire nem fizetnének, mert tele van olyan körmönfontan fogalmazott, apró betűs cuccal, amit a kárfelmérők lazán kimagyaráznak, ha meg panaszt teszek, perelek, akkor a biztosító erre szakosodott profi jogi csapatával találom magam szemben, esélytelenül. Fogyasztóvédelmi műsorokban is sokszor látok, hallok hajmeresztő sztorikat, hogy mikre nem fizetnek, vagy fizetnek egy fél milliós kárra 50 ezret. Azért meg minek fizessek, hogy a biztosítókat eltartsam?



2019. máj. 29. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van biztosításom a házra. Tavaly az egyik ablak kitört, számla ellenében simán fizették az egészet. Lehet, hogy a szerződésed rossz, keress más biztosítót vagy terméket.
2019. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rossz a biztositasod. A tarsashaz csak az epuletreszeket ert karokat fizeti es sokator az is alulbiztositott. All Risk komplex lakasbizti kell az terul a legtobbre.
2019. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor a biztosításoddal van gond.Nekünk is van társasház biztosításunk,de az nem fizet az ingóságokban keletkezett káraimra.Egy éve volt egy olyan csőtörésem a fürdőben ahol a mellette levő szobában a szőnyegem a parkettám,a szekrényem alja is elázott.85 ezer forintott fizettek,plusz a társasházi biztosításra a csőtörésre is 35 ezer forintot.Ha nem lett volna az ingóságaimra bizti akkor pontosan 85 ezerrel kaptam volna kevesebbet,és bizony kibírok évente 10 ezer forintot egy ingóságbiztosításra.Keress fel egy normális/nagyobb/ biztosítót és érdeklődj náluk a lehetőségekről.Nekem Allianznál van.
2019. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!