Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Május 18-án lejárt a TB-m,...

Május 18-án lejárt a TB-m, június elejétől azonban Írországban fogok dolgozni. Ha ebben az időszakban baleset ér, akkor fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a sztori. Április 1-én megszűnt a munkaviszonyom, viszont álláskeresési járadékot igényeltem április 4-től május 18-ig. Június 1-től kötjük a szerződést az ír főnökömmel. Ez azt jelenti, hogy június 1-ig nem vagyok biztosítva (még passzív biztosítás sem?) és onnan kezdve már ír TB-m lesz?
2019. máj. 30. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg bonyolult: pl. nem értem, miért máj. 18-ig szól az álláskeresési járadékod? Ennyire voltál csak jogosult? Mert ha nem, akkor kaphatod végig, 90 napig.

TB. Ugye tudod, hogy most már mindössze 2 napról beszélünk?Holnapután jún. 1-e.


Ha megkötöttétek a szerződést és Írországban dolgozol, akkor itthon ki kell jelentkezni a TB alól a NAV-nál.

Ha Magyarországon dolgozol, és adózol, akkor attól, hogy ír a főnököd, még nem lesz ír TB-d.

2019. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha április 4-től május 18-ig álláskeresésit kaptál, akkor utána még kb másfél hónapig van passzív tb-d, szóval jó vagy.

És gen, majd értesítened kell a NAV-ot, hogy tudják, hogy kint fizetsz, és majd ne kérjék rajtad számon az elmaradt befizetést.

2019. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszi, 2-es, ebben nem voltam biztos ( a 45 napban, hogy van még utána), ezért inkább nem írtam semmit erről :-) (1-es vagyok)
2019. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megnyugodtam. Tudom, hogy két napról van szó, de mozgalmas két nap lesz, szóval simán érhet sérülés (túra, szörf). Csak azért járt ennyi napig, mert nem dolgoztam előtte 900 napig, szóval nem kaptam meg a maximálisat.

Természetesen az ír főnök mellé ír munkahelyem is lesz.

2019. máj. 30. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ne felejts el kijelentkezni a NAV-nál - mert ellenkező esetben "ketyegni" fog a TB tartozásod (havonta 7.500 ft), ami 1 év alatt akár 90 ezer ft is lehet.
2019. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!