Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Általánosságban véve mi a...

Általánosságban véve mi a véleményetek a "pénzügyi tanácsadókról"? (ofa. U. bé, és társai)?

Figyelt kérdés

Én mindig is szkeptikus voltam velük kapcsolatban.

Pár napja keresett fel egy hölgy, egyik ismerősöm ajánlott be neki, mint potenciális ügyfél.

Egy ingyesnes tanácsadásról volt szó. Ebből az lett, hogy pár téma átvizsgálását követően 3 nap múlva elkészített egy tervezetet, hogy nekem milyen biztosításokat, megtakarításokat kéne kötnöm. Mert ez nekem jó.

Na már most..

Itt mi a tanácsadás tulajdonképpen? Számomra ez egy értékesítés, semmi több.

A hölgy hogy foglalkozhat egyáltalán ilyesmivel releváns tudás nélkül?


Én műszaki területen dolgozom, de még így is sikerült rajta kapnom, hogy 1-2 dologról abszolút semmi fogalma nem volt, pedig én sem vagyok egy pénzügyi zseni.


Volt tapasztalatotok velük?



2019. jún. 4. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

"ez egy értékesítés, semmi több"


Pontosan. Egy igazi pénzügyi tanácsadó pénzt kér a TANÁCSÉRT és nem akar neked eladni semmit, ami után ő jutalékot kap. Ez ugyanis érdekütközés.

2019. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Van amelyik komoly cég de tömegesen csalók spekulánsok csoportjai . Hogyan került elő az ismerős , beajánlott spontán vagy megkérted szerezzen valakiket ? Érintett a sumákolásban stb ?
2019. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Biztosítási ügynök vagyok, függő. Ezek amiket írsz NEM pénzügyi tanácsadó, sőt, és se vagyok az, pedig vannak akik így oktatják, más meg mondta, hogy nyugodtan vállaljuk fel hogy ügynökök vagyunk.


Az említett cég, melynek kimondani se lehet a nevét pedig még a béka feneke alatt is van a szakmai tudása, csak felveszik az élre vasalt érettségi öltönyt és máris brókernek hiszik magukat. Lásd B.net (rip).

2019. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Hozzá nem értő 20-25 évesek.

Felveszik az érettségis göncöket, beülnek valami helyi menő helyre, aztán azt hiszik, ők a Wall Street farkasai.


Igazából ez az a munka, amit azok végeznek, akik semmire sem alkalmasak.

Kell egy érettségi, egy MNB-s vizsga, az érettségis öltönyöd, gerinc hiánya, teljes szakmai hozzá nem értés, önkritika hiánya, tisztán látás hiánya, és egy kiváló ófaubés pénzügyi elemző, tanácsadó atyaúristen lehetsz.


Az egész nonszensz.

Szakmailag nullák. De már a pénzügyi tanácsadó elvenezés sem helyes. Ők ügynökök. Nem több.

Gusztustalan módon tapadnak az emberekre, ajánlásokat kunyerálnak, új dolgozókat toboroznak látástol vakulásig.


Ismerek egy ilyen embert, aki ezt a munkát végzi. A nagy tanácsadó egy szaros 500.000 forintos kotlát is hitelre tudott megvenni. Na nekem az ilyen ne akarjon pénzügyi tanácsot adni, mert úgy felrúgom, hogy földkörüli pályára áll.

2019. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Két fillért nem érnek de sokat is mondtam.

Betanult monológok,két kérdéssel úgy behúzom a csőbe bármelyiket,hogy köpni nyelni nem tudna,mormolni azt tudnak,de ennyi.

2019. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem a problémát. Kötelező élni az ajánlattal? Kaptál egy ingyenes tanácsadást az adott hölgy cégének a termékeiből, ennyi.
2019. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Időpont ma 17:20

Egy tanácsadáson nem direktben termékértékesítés történik.

2019. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
7: fegyvert tartottak a fejéhez, hogy kösse meg a szerződést? Kapott egy ajánlatot, és majd eldönti hogy él-e vele, vagy sem.
2019. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
ha én egy színházi előadásra kapok meghívást akkor mikor odaérek nem egy edény bemutatót és vásárt szeretnék megnézni, hanem a színdarabot....
2019. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem tanácsadás, hanem igazi sales, az egész történet csak az igényfelkeltésről szól. És nem csak az, amit az ügyfeleknek előadnak, hanem az is, ahogy a munkatársakat bevonják és benntartják a piramisban. Ehhez mindegyik cég ugyanazokat a "könyveket" használja: Csodalámpa; Szegény papa, Gazdag papa; Ősember a pénztárcámban. Meg persze a vezetők irgalmatlan kamu rongyrázása a legmenőbb autókkal (amit minden negyedévben másik kollégának lízingel a cég, hogy alatta lássák a kiscsírák, hogy ha keményen dolgoznak nekik is összejöhet). Az ügyfélnek is elmeséli, hogy neki milyen biztosítasa van, mennyivel jobb megtakarítani, mint hitelt felvenni stb.


És valóban az csinálja, akinek más nem jön össze. Hallottál már te értelmes embertől, hogy ne dolgozni akarj, hanem pénzt keresni és hasonlók? Ráadásul a világon semmit nem tudnak az ügyfél kezelésről. Egyszer én is beengedtem egy ilyet a lakásba, előre szóltam neki, hogy Fundamentát szeretnék, jelenleg semmi mást, mert... Megvoltak a magam indokai. Erre elémtolt három szerződést, összesen havi 70ezer forint értékben, hogy akkor vagy mindhármat aláírjuk, vagy egyiket sem. Én meg mondtam, hogy akkor kívül tágasabb, volt is sértődés meg könyörgés. Én meg másnap bementem a bankomba és megkötöttem a Fundamentát, amit akartam.

2019. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!