Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi van akkor ha lejárt a...

Norbert911 kérdése:

Mi van akkor ha lejárt a kötelező biztosítás autóra?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve lejárt az éves biztosítás az autómra. Sajnos nem tudtam befizetni azóta sem viszont most már rendelkezem olyan anyagi háttérrel h rendezem ezt a dolgot. Tudom hogy napi kamatot számolnak rá ami körülbelül 550 forintra jön ki. Van türelmi idő is ami 60 nap. Értelmes válaszokat szeretnék kapni és nem vagyok arra kíváncsi h miért nem fizetted bla bla stb. Nagyon rosz helyzetbe kerültem ami nem tartozik ide, szóval csak kíváncsi vagyok a részletekre h mi van ilyenkor amikor ennyi ideig nincs biztosítás az autón.

2019. jún. 20. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem késedelmi kamatot, hanem fedezetlenségi díjat kell fizetned. Ez fél évre már elég magas összeg lehet. Érdemes megfontolni az üzembentartó váltást, onnantól az új üzembentartó köt biztosítást. Kérdés, hogy melyikkel veszítesz többet, mert ha mondjuk te már B10-ben vagy és az új üzembentartónak nincs bónusza, akkor lehet, hogy összességében mégis az a jobb, ha a korábbi biztosítás utáni fedezetlenségi díjat fizeted meg. Azt tudni kell, hogy ez esetben most váltani nem tudsz, csak ahhoz a biztosítóhoz mehetsz vissza, ahol díjnemfizetés miatt megszűnt, váltani csak évfordulókor lehet.
2019. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Válaszoló jól írja, de kiegészíteném, hogy ha már eltelt az évforduló, akkor lehet máshol is kötni, de a fedezetlenségi díjat akkor is meg kell fizetni.
2019. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!