Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Zaklat egy pénzügyi tanácsadó....

Zaklat egy pénzügyi tanácsadó. Hogy tudnám lerázni?

Figyelt kérdés

Pár hete megkeresett egy tanácsadó, 3 betűs cégtől, csak ide nem szabad leírni a nevét ( ofaube )

Azt mondta, hogy üljünk le, végez egy teljesen ingyenes pénzügyi tanácsadást/elemzést rajtam.

Szkeptikus voltam igazából már akkor is, de mondom ha ingyenes akkor igazából egy beszélgetést megér, ki tudja hátha mond valami használhatót.

A tanácsadáson szembesültem azzal, hogy itt bizony direkt értékesítés zajlik. Igazából néhány paramétert "elemzett" le pl. havi bevételem, van e hitelem, mekkora összeget tudnék biztosításra áldozni stb.

A végén mondtam nei, hogy nem szeretnék venni igazából semmit.

Erre ő KÖVETELT 10 darab kontaktot. 10 nevet kért, elérhetőséggel. Mert, hogy így szokás fizetni náluk.

Mondtam neki, hogy az elején nem volt szó erről. Távoztam.

Azóta hívogatott telefonon, több számról is.

Ez mégis milyen eljárás, hogy ő követel 10 ismerős nevet elérhetőséggel csak úgy, miközben ilyesmiről szó sem volt?



2019. jún. 24. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A: tiltsd le a szamat

B: jelentsd be a cegnel hogy zaklat. Nalunk (biztosito) szigoruan veszik ezeket.

2019. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Közlöd hogy ha tovább zaklat, akkor feljelented zaklatásért.
2019. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

tisztelt xy, a mai napon felettesei, a felügyeleti szerv illetve a NAIH felé is jeleztem, hogy többszöri kérésem ellenére sem törölte elérhetőségemet a nyilvántartásából.

Tisztelettel...

Békén fog hgyani :D

2019. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a 3 betűs céget egy másik 3 betűs szervezet emlegetésével lehet leállítani: MNB. Már volt felügyeleti eljárásuk - sőt, mondhatni visszaeső cégről van szó.
2019. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hat igen, az ofaubes hienak... tessek csak z mnb-nel bejelenteni.
2019. júl. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Az ember nem adja el az ismerőseit. Jól tetted, hogy nem adtad ki a barátaid adatait. Amit meg mondott szó szerint, hogy így szokás fizetni, jelentsd a cégnél, illetve az MNB-nél, neki meg írj egy sms-t, hogy ha még egyszer hívni mer, feljelented a rendőrségen zaklatásért.
2019. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet későn válaszolok, de próbálok segíteni annak aki olvassa és jelenleg is ebben a cipőben jár. Ne jelentsd a cégnél (ofaube)! Az egész banda kontaktokat követel. Tíltsd lea számát!
2019. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!