Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikor kell megkötni a kötelező...

Mikor kell megkötni a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés
Haszánlt autó vásárlásánál ha aláírjuk az adásvételi szerződést akkor,mikor kell? Onnan egyből a biztosítóba kell menni? A biztositás összegét azonnal kell fizetni?

2019. júl. 6. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mindegy mikor kötöd meg. Az adásvételi aláírása és az okmányirodai átíratás között kell megtörténnie. Viszont amíg nincs megkötve nem használhatod az autót (nem, még haza sem mehetsz vele). Nem kell a biztosítóhoz bemenni, alkusz portálon meg tudod kötni online. Onnantól érvényes. Fizetni sem kell azonnal, majd jön a csekk pár héten belül
2019. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépén. És az adásvételi elött hogy tudom megkötni? Amikor még nem az enyém a kocsi?
2019. júl. 6. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

"Az adásvételi aláírása és az okmányirodai átíratás között kell megtörténnie"



Hol írta hogy az adásvétel előtt kell???

2019. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adásvételi előtt is meg tudod kötni (Bár nem ezt írtam), elkéred az autó adatait az eladótól és kész. Egyébként okostelefonon is el lehet intézni a helyszínen
2019. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

“Mindegy mikor kötöd meg.“

Dehogy mindegy. Az adás-vétel napján kell. Ahogy aláírtátok az adásvételit, az eladó biztosítása nem érvényes tovább, neked pedig azonnal meg kell kötnöd az újat. Szabályosan biztosítás nélkül haza sem viheted lábon az autót.

Egyébként pedig napi fedezetlenségi díjat számítanak fel a biztosítással nem fedezett időszakra, ami nagyon drága. Szóval azonnal meg kell kötnöd a biztosítást a vétel után. Az viszont igaz hogy kifizetni van 60 napod.

2019. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. júl. 7. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:

"Viszont amíg nincs megkötve nem használhatod az autót"


Ez nem így van, hogy ha nem használom az autót, akkor nem kell rá biztosítás se!

Új autó vásárlásakor szívtam meg. A szalon intézte a forgalomba helyezést, viszont csak pár nappal később szóltak, hogy megköthetem rá a biztosítást, van rendszám. Az eredmény: a biztosító törvényre hivatkozva követelte rajtam a fedezetlenségi díjat. Hiába van pecsétes, aláírt jegyzőkönyvem, hogy az autó átadása később volt és dokumentummal igazoltan egy métert nem gurultam vele, ők úgy veszik, hogy napokig biztosítás nélkül furikáztam.

Használt autónál már aznap kösd meg a biztosítást, ahogy aláírtátok az adásvételi szerződést! Az sem akadály ha pl pont hétvége van. Ugyanis a legtöbb biztosító weboldalán elektronikusan is tudsz biztosítást kötni. Ahogy megkötötted, azonnal él a biztosítás, függetlenül attól, hogy nincs módod azonnal kifizetni a díjat. Erre a megkötéstől számított 60 napon belül van lehetőséged.

2019. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Viszont amíg nincs megkötve nem használhatod az autót"


Ez nem így van, hogy ha nem használom az autót, akkor nem kell rá biztosítás se!


Szövegértés egyes, leülhetsz.

Érvényes KGFB nélkül nem vehet részt az autó a forgalomban

#1

2019. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!