Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Elöntötte a csatornavíz a...

Elöntötte a csatornavíz a bérelt pincénket, jár kártérítés?

Figyelt kérdés

Paneltömbben bérlünk egy pincét, amit a napokban elöntött a csatornaviz. Dugulás volt az utcában és a földben utat talált a csatorna viz és elöntötte a bérelt pincénket.

Mivel a lakótömb biztositása nem terjed ki ingóságokra, ezért a közös képviselő szerint nem jár nekünk kártérités.

Szerintem pedig azzal, hogy mi kibérelünk egy pincét, az azzal is jár, hogy a ház biztositja a feltételeket, azaz nem önti el a szennyviz. Ha pedig elönti, akkor az okozott kárt megtéríti. Ha van a háznak biztositása, akkor a biztositó fizet, ha nincs, akkor a ház.


Kinek van igaza? Jár nekünk kártérités?

Hogyan tudjuk érvényesiteni az kártéritésünket? Valakinek volt már tapasztalata hasonlóval?


2019. júl. 17. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerződést okiratot kell kikérni a képviselőtől levelezni vele és ezzel majd ügyvédet felkeresni . Mi ment tönkre mekkora a veszteség ?
2019. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Deszkák, kiságy, egyszerű nyomtató, takaritógép, összesen talán 100.000 ft értékben
2019. júl. 17. 11:15
 3/13 anonim válasza:

Nem jár, ingóságra saját magatokra kellett volna kötni biztosítást.

A ház biztosítása csak a beépített dolgokra érvényes, falazat, festés, beépített szekrény, stb.

Ingóságra nem.

2019. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem a saját házam szuterénjét öntöttel el felhőszakadáskor 80 cm magasan a víz és a festésen kívül semmit nem fizetett a biztosító.

Pedig nekünk is voltak lent gépek, a teli fagyasztó és nem használatos bútorok, egyéb holmik, "A helyiség nem rendeltetésszerű használata" címén.

2019. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Itt elsiklottunk egy fontos dolog mellett, hogy a biztositónak az a dolga, hogy valaki _HELYETT_ fizessen. Tehát fizetni valakinek kell. Ha kötött biztositást,akkor a biztositó, ha nem, akkor akié a felelősség.

Ha a ház nem kötött biztositást, akkor a háznak kell.

2019. júl. 17. 12:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi van a bérleti szerződésetekben?
2019. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mi az elnevezése a bérleménynek.

Pinceként, vagy tárolóként szerepel a szerződésben?

2019. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Mit nem értesz azon hogy TE nem kötöttél?
2019. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

"Itt elsiklottunk egy fontos dolog mellett, hogy a biztositónak az a dolga, hogy valaki _HELYETT_ fizessen. Tehát fizetni valakinek kell. Ha kötött biztositást,akkor a biztositó, ha nem, akkor akié a felelősség."


ez nem így működik... lehet felelősségkárra jelenteni, ha a háznak meg neked sincs biztosítás (miért is nincs?), ilyenkor maximum az fizet, aki miatt a dugulás volt (nem megfelelő karbantartás stb), de ehhez már ügyvéd kellhet, és 100.000 ftért nem éri meg.

2019. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Pinceként, vagy tárolóként szerepel a szerződésben?"

"Mi van a bérleti szerződésetekben?"

Még nem néztem meg, valahol jó mélyen el van dugva a fiók mélyén, este megnézem.



"ha a háznak meg neked sincs biztosítás, ... ilyenkor maximum az fizet, aki miatt a dugulás volt"

szerintem a dolog nem igy működik. A biztositás azért van, hogy valaki helyett fizessen. Tehát ha A köt B-vel egy biztositást, akkor ha A-nak van fizetési kötelezettsége, akkor azt B fizeti. Ha A nem kötött B-vel,akkor A fizet. Ami ebben az esetben a lakóház.


Ha én kibérlek egy pincét, tehát fizetek érte, akkor kapok érte egy szolgáltatást.

Szerintem, ha elönti a pincét a szennyviz, akkor a ház nem biztositotta a feltételeket, és fizetnie kéne, amennyiben nincs benne a szerződésben (szerintem nincs, majd este elolvasom), hogy a földre pakolni tilos, mert szennyviz-veszély van.

2019. júl. 17. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!