Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés

Elöntötte a csatornavíz a bérelt pincénket, jár kártérítés?

Paneltömbben bérlünk egy pincét, amit a napokban elöntött a csatornaviz. Dugulás volt az utcában és a földben utat talált a csatorna viz és elöntötte a bérelt pincénket.

Mivel a lakótömb biztositása nem terjed ki ingóságokra, ezért a közös képviselő szerint nem jár nekünk kártérités.

Szerintem pedig azzal, hogy mi kibérelünk egy pincét, az azzal is jár, hogy a ház biztositja a feltételeket, azaz nem önti el a szennyviz. Ha pedig elönti, akkor az okozott kárt megtéríti. Ha van a háznak biztositása, akkor a biztositó fizet, ha nincs, akkor a ház.

Kinek van igaza? Jár nekünk kártérités?

Hogyan tudjuk érvényesiteni az kártéritésünket? Valakinek volt már tapasztalata hasonlóval?

júl. 17. 10:33  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szerződést okiratot kell kikérni a képviselőtől levelezni vele és ezzel majd ügyvédet felkeresni . Mi ment tönkre mekkora a veszteség ?

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont júl. 17. 10:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Deszkák, kiságy, egyszerű nyomtató, takaritógép, összesen talán 100.000 ft értékben

# 2/13Időpont júl. 17. 11:15 Privát üzenet

Nem jár, ingóságra saját magatokra kellett volna kötni biztosítást.

A ház biztosítása csak a beépített dolgokra érvényes, falazat, festés, beépített szekrény, stb.

Ingóságra nem.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont júl. 17. 11:44 Privát üzenet

Nekem a saját házam szuterénjét öntöttel el felhőszakadáskor 80 cm magasan a víz és a festésen kívül semmit nem fizetett a biztosító.

Pedig nekünk is voltak lent gépek, a teli fagyasztó és nem használatos bútorok, egyéb holmik, "A helyiség nem rendeltetésszerű használata" címén.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont júl. 17. 11:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Itt elsiklottunk egy fontos dolog mellett, hogy a biztositónak az a dolga, hogy valaki _HELYETT_ fizessen. Tehát fizetni valakinek kell. Ha kötött biztositást,akkor a biztositó, ha nem, akkor akié a felelősség.

Ha a ház nem kötött biztositást, akkor a háznak kell.

# 5/13Időpont júl. 17. 12:36 Privát üzenet
Mi van a bérleti szerződésetekben?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont júl. 17. 12:55 Privát üzenet

Az sem mindegy, hogy mi az elnevezése a bérleménynek.

Pinceként, vagy tárolóként szerepel a szerződésben?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont júl. 17. 13:16 Privát üzenet
Mit nem értesz azon hogy TE nem kötöttél?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont júl. 17. 13:33 Privát üzenet

"Itt elsiklottunk egy fontos dolog mellett, hogy a biztositónak az a dolga, hogy valaki _HELYETT_ fizessen. Tehát fizetni valakinek kell. Ha kötött biztositást,akkor a biztositó, ha nem, akkor akié a felelősség."

ez nem így működik... lehet felelősségkárra jelenteni, ha a háznak meg neked sincs biztosítás (miért is nincs?), ilyenkor maximum az fizet, aki miatt a dugulás volt (nem megfelelő karbantartás stb), de ehhez már ügyvéd kellhet, és 100.000 ftért nem éri meg.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont júl. 17. 14:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"Pinceként, vagy tárolóként szerepel a szerződésben?"

"Mi van a bérleti szerződésetekben?"

Még nem néztem meg, valahol jó mélyen el van dugva a fiók mélyén, este megnézem.

"ha a háznak meg neked sincs biztosítás, ... ilyenkor maximum az fizet, aki miatt a dugulás volt"

szerintem a dolog nem igy működik. A biztositás azért van, hogy valaki helyett fizessen. Tehát ha A köt B-vel egy biztositást, akkor ha A-nak van fizetési kötelezettsége, akkor azt B fizeti. Ha A nem kötött B-vel,akkor A fizet. Ami ebben az esetben a lakóház.

Ha én kibérlek egy pincét, tehát fizetek érte, akkor kapok érte egy szolgáltatást.

Szerintem, ha elönti a pincét a szennyviz, akkor a ház nem biztositotta a feltételeket, és fizetnie kéne, amennyiben nincs benne a szerződésben (szerintem nincs, majd este elolvasom), hogy a földre pakolni tilos, mert szennyviz-veszély van.

# 10/13Időpont júl. 17. 15:19 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Beáztat a felső szomszédom mostmár két teljesen különböző helyiségben is. Hogyan tudom rábizonyítani, hogy valóban tőle jön a probléma?
Kin lehet behajtani az úttest hibái miatt a falakon megjelenő repedéseket?
A szennyvízcsatorna gerincvezetékét az utca melyik részén szokták lefektetni?
Hol találhatom meg? Egy hétvégi ház, telek kisajátításánál mía kártérítési jogszabály!
Bejelentett, hívatalosan működő mukáltató, illegálisan működtetett (bérelt) telephelyén történt, nem súlyosnak minősített üzemi baleset esetén, járhat e kártérítés? A rendőrség...
Hivatalos szervtől bérelt lakás probléma, segítene valaki légyszi?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!