Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell lefizetni valakit?

Hogyan kell lefizetni valakit?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve próbálok elintézni egy papírt, de sehogy sem megy. Mindig elutasítják. Egy távoli ismerős ismerőse mondta, hogy valószínűleg pénzt kell adni az ügyintézőnek. Még soha nem csináltam ilyet. Hogyan kell? pl: kérdezzem meg, hogy István király tud-e segíteni rajtam? :) Vagy hogyan?
2008. nov. 14. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok embert meglehet vesztegetni sajnos bár ha a saját ügyünkről van szó valljuk be néha örülünk a másik ember kapzsiságán,úgy hogy ne legyünk álszentek.Hivatali ügyintézőket köztisztviselőket,közalkalmazottakat más más módon kell "becserkészni" de vigyázz és jó ha tisztában vagy vele,hogy büntetendő cselekedetről van szó sőt a szándék is az.Példákat nem tudok mondani mert mint írtam embere és a helyzet válogatja.Nem biztatlak és nem is javaslom a kenőpénz eljárást csak a véleményemet és tapasztalataimat osztottam meg veled.
2008. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dilemmát valóban az jelenti, hogy már a vesztegetési kísérlet is büntetendő. Mátyás király és a pásztorlány meséje. Vesztegesd is meg, meg nem is.


Azt hiszem erre találták ki a "Nem lehetne ezt valahogyan elintézni?" mágikus formulát.


Én személy szerint ezzel együtt sem vagyok híve a dolognak sem gyakorlati sem elvi okokból. Nem írod miről van szó. Ha úgy érzed igazad van, akkor vesd be a nyomásgyakorlás legális módjait. Járj a nyakukra, bombázd levelekkel a felettes hivatalokat, beszélj ügyvéddel, írj a tévének, vagy a Tékozló Homárnak. Valamelyik csak bejön.

2009. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nos, mivel én (most nem dicsekszem) egy multinacionális magyar cég vezetőjének a fia vagyok, az igazgatót lefizettem 155 ezer ft-tal, hogy adjon egy intőt egy ősellenségemnek, mert nem bírtam már az alternatív tőrbe csalós módszereimmel, és meg is kapta.
2012. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem lennék az ellenséged :D

De közeli jó barátod, az igen ;) :D

2012. márc. 3. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!