Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elállási jog ebben az esetben...

Elállási jog ebben az esetben hogy van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Rendeltem az interneten egy számomra egyedileg készített bútort, amire nincs a törvény szerint elállási jogom. Előre befizettem a gyártónak a bútor árának 30%-át előlegként. A problémám az, hogy nem szeretném átvenni a bútort. Elállási jogot nem gyakorolhatok, az előleget nyilván nem kapom vissza, viszont nem szeretném a maradék 70%-ot is kifizetni. A törvény sehol sem ír arról, hogy mi van akkor, ha nem veszem át a terméket és nem fizetem ki a maradék részét. Írtam emailt a gyártónak arról, hogy a 30% beszámítható e kötbérnek, mert ellálok. Még nem válaszoltak, de érdekelne, hogy tud e valaki valamit ilyen esetben illetve, hogy járt e valaki már ilyen cipőben.

2019. júl. 25. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked gyártatták le méretre egyedileg. Másnak nem tudják eladni, így fizetned kell. Ha nem fizetsz szerintem behajtják... Fizetési meghagyás oszt jóvan...
2019. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NINCS elállási jogod, tehát nem állhatsz el a vételtől - ki kell fizetned.

Mint ahogy az élelmiszert sem viheted vissza, hogy bocs, de meggondoltam magam, mégsem venném meg ezt a desszertet ajándékba.

Fizesd ki és vedd át a bútort - ha valamiért nem jó, akkor pedig próbáld meg eladni.


Amúgy meg minden webáruháznak van egy ÁSZF-je, abban benne vannak a feltételek. Keresd meg és olvasd el.

2019. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ő oldalukon nem találok ÁSZF-et.
2019. júl. 25. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van , mert a Fogyasztóvédelem enélkül nem enged üzemeltetni. Ha nem találod akkor is van erre állásfoglalás a Fogyasztóvédelemtől, ahogy te is írtad, az hogy nincs elállás. ezek után hogy nincs elállási jogod a cég sem fogja veszni hagyni a pénzét, tehát be fogja rajtad hajtani. Nincs ezen mit nem érteni...
2019. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne írna erről a törvény. Egy polgárjogi szerződést kötöttetek, ami úgy szól, hogy te megrendeltél egy terméket, a fizetés pedig 30% előre 70% utólag.


Ez teljesen érvényes és kötelez téged a termék átvételére és kifizetésére. Persze vélhetően a gyártó sem akar majd bonyodalmat, boldogan elteszi a 30% előleget és megköszöni a részvételt.

2019. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

". Persze vélhetően a gyártó sem akar majd bonyodalmat, boldogan elteszi a 30% előleget és megköszöni a részvételt."


Aha, és mit csinál a méretre szabott bútorral?

2019. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Eladja akciósan. Az a 30% kb. lefedte az önköltséget. Aztán eladja féláron valami kiárusításban.


Még mindig többre megy vele, mint, hogy erőszakoskodjon egy vevővel aki úgysem fogja kifizetni.

2019. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a másik oldalról: rendel vki valamit tőlem, méretre legyártom, lehet, hogy ez egy rózsaszín baldachinos ágy. Az eladási ár legyen most az egyszerűség kedvéért 200 ezer ft, ennek fele az anyagköltség (100 ezer ft), másik fele a munkadíj és az adó.

A vevő utal nekem előlegben 60 ezer ft-ot (30 %), legyártom az ágyat, majd benyögi, hogy az enyém lehet az ágy is, meg a pénz is.


Oké, hogy nálam az ágy, nem kéri a vevő, DE!

- az anyagköltségem 100 ezer ft volt, de csak 60-at kaptam, így 40 ezer bukóban vagyok

- Mikor fogom tudni eladni a rózsaszín baldachinos ágyat? Lehet, hogy 5 év múlva, vagy akkor sem.


Ezzel szemben, mivel NINCS elállási joga a kérdezőnek és a megrendeléssel egy szerződés jött létre közöttük, így akár fizetési meghagyással, akár polgári peres eljárással érvényt szerezhet a kereskedő a jogának és meg is nyeri.

2019. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó:


És te profit nélkül dolgozol? :)


Az önköltséged az anyag + munkadíj. Ez tipikusan a gyártásban SOHA nem 50% hanem jóval kevesebb. A 30% kb. reális is.

Adót csak akkor fizetsz mikor eladod.


És igen, egy vállalkozó néha mérlegel. Igen, van szerződés, igen, át kéne vennie a vevőnek az egyedileg gyártatott xarát de nem fogja. Ilyenkor teljesen értelmetlen vergődni, leszállítani neki az árut amit aztán nem akar átvenni, hanem jóval egyszerűbb lenyelni a dolgot. És praktikusabb is.

2019. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!