Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladok valamit drágábban,...

Ha eladok valamit drágábban, mint amennyibe került az pofátlanság?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fél éve vettem egy drónt (Yuneec Breeze 4k) hazai garanciával 150€-ért (45 ezer forint) + egy akksit 40€-ért (12000Ft). Most el szeretném adni, és felraktam így az egészet 250€-ért (75 000 Ft-ért) és valaki írt hogy megvenné. Ez azért van mert az üzletben ahol vettem most kerül 110 000 forintba. Tehát az embernek megéri, amíg nemntudja hogy én mennyiért vettem, bár tisztában van a mostni új árával. Tehát szerintetek ez pofátlanság lenne? Ha meglátja a számlát tuti visszautasítsa? Előre is köszi a válaszokat :).

2019. júl. 29. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiért adod, amennyiért akarod. Ha sikerül drágábban eladnod, mint amennyiért vetted, azt üzletnek hívják.
2019. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is, ezzel semmi gond nincs. Ha most kerülne 45e-be és keresnél egy balekot aki 75-ért megveszi az pofátlanság.


Most kvázi az új ár 70%áért adod ami korrekt.

2019. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Már mért lenne pofátlanság, téged is jól átkúrtak, mikor 45 kilót kértek el érte.
2019. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én jól jártam vele. Hát akkor megpróbállom remélem megveszik.
2019. júl. 29. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Csak nehogy beleszaladj egy nigériai csalásba - mert azt jellemzősen az ilyen műszaki cuccokkal szokták eljátszani.

Megírja, hogy megvenné, aztán írja, hogy utalt, bizonylatot is küld, és gyorsan fel kéne adni, mert a "nagynénje épp a környéken jár", "most utazik az öccse épp valahová", stb indokokkal megsürgeti a feladát, te meg azt hiszed, valóban utalt és feladod - a pénz meg sose érkezik meg a számládra.

Szóval lehet, hogy valós a vevőd, de azért légy résen és addig ne add fel, amíg nem jön meg a pénz vagy személyes találkozó.

2019. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, ez személyesen akar találkozni.
2019. júl. 29. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bankok is ezt csinálják. Eladják a pénz tobbszoros áron amikor nem is ér annyit
2019. júl. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, miért lettem lehúzva, mert meg akartam óvni a kérdezőt egy esetleges nigériai csalástól.

A nigériai csalás egyik jellemzője, hogy akkor is jelentkezik vevő, ha irreálisan magas az ár, ha egyébként a saját országában is meg tudná venni, stb.

Na mindegy, látom itt is érvényesül a "szólj igazat és betörik a feled", akarom mondani segíts, hogy utána jól pofán vágjanak.

És azért nem a kérdésre válaszoltam, mert az már meg lett válaszolva addigra.

2019. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!