Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e a munkanélküli járadék?

Jár-e a munkanélküli járadék?

Figyelt kérdés
2018 júni-júli-aug 3 hónap munkaviszonyom volt és szeptemberbe elhelyezkedtem a két állás között volt 1 hét kb. Viszont az akkor létesített állásom közös megyegyezéssel megszünt most 26.án. Augusztus 1el kezdek egy új cégnél. Viszont barátnőm mondta, hogy van egy olyan új megoldás, ha 3 hónapon belül elhelyezkedsz, akkor egyben kifizetik a járadékot. Vajon jár így nekem is? Érdemes megpróbálni?

2019. júl. 30. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha megvan a 365 nap munkaviszony, regisztrálhatsz, jogosult vagy álláskeresési támogatásra. És igaz hogy ha találsz munkát fizetnek, csak nem 100%-ot. Ennek egy hátránya van, ha nem válik be az új hely, semmire ne számíts, mehetsz koldulni. Csak már kifutottál az időből
2019. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha augusztus 1-ével kezdesz, akkor teljesen felesleges bemenned a munkaügyi központba, ugyanis ahhoz, hogy álláskeresési támogatást kapj, regisztrált munkanélkülinek kell lenned. Tehát előbb regisztrálni kéne, majd x idő után munkát találni és majd csak utána kaphatnád meg a pénzt: nem úgy van, hogy ha 3 napig nincs munkád, akkor "hozzád vágnak" 3 havi támogatást.

Arról nem beszélve, hogy ha most ezt igénybe vennéd, akkor 1 évig hiába nem lenne munkád, nem kaphatnál semmilyen álláskeresési támogatást, mert kimerítetted a keretet.

Inkább örülj neki, hogy van munkád és jelenleg nincs szükséged erre a támogatásra :-)

2019. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Ja, a válaszomból talán nem derült talán, hogy azt nem lehet megcsinálni, hogy júl. 30-án beregisztrálsz munkanélkülire, aug. 1-én meg (amikor egyébként is már dolgozol) bemész, hogy bocs, de kijelentkezem, mert találtam munkát. nem is adnának semmilyen támogatást, viszont jól megjegyeznének magunknak, hogy ez az, aki hülét csinál belőlünk (rengeteg papírmunka)
2019. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!