Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayen rendeltem egy okosórát...

Ebayen rendeltem egy okosórát Kínából, idő előtt meg is jött, de egyáltalán nem működik, nem kapcsol be, mit csináljak?

Figyelt kérdés

10.000 forint felett volt, úgyhogy nagyon nem mindegy...


Állítólag refundot nem kérhetek, mert meg is jött, meg alá is írtam. Na de...


Kínába nem postázhatom vissza. Viszont Belgiumban újra fel lett adva, az talán nem vészes költségben. Egy belgiumi cím van megadva címzettnek (postaközpont am).


Lehet meg tudom csináltatni, de na... Csak van erre valami.


2019. júl. 30. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Probaltad tölteni?
2019. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, persze, akkor sem jó.
2019. júl. 30. 17:20
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Belgiumban nem tudnak vele mit kezdeni, ha Kínából rendeltél. Az csak egy köztes állomás, mert ott jön be Európába és az EU-ba a termék hajóval külföldről.

Ez olyan, mintha rendelnél Budapestről valamit, és a futárszolgálat első nap egy Debreceni depóba küldi le a csomagot, mielőtt a körzetben kiszállítaná neked. Ha bajod van a termékkel, a Debreceni depóba hiába küldöd vissza, a futár (esetedben a belga posta) nem tud mit kezdeni a reklamációddal. Ők nem képviselik a feladót, nem járhatnak el a nevében, csak kézbesítettek egy csomagot.


Fel kell venned a kapcsolatot az eladóval, és tisztázni hogy valóban hibás a termék, vagy más a probléma. Ha végképp nem működik, vissza kell az eladónak postáznod saját költségen a terméket, és az vagy küld újat, vagy visszautalja a pénzed.

2019. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ez olyan, mintha rendelnél Budapestről valamit, és a futárszolgálat első nap egy Debreceni depóba küldi le a csomagot, mielőtt a körzetben kiszállítaná neked. Ha bajod van a termékkel, a Debreceni depóba hiába küldöd vissza, a futár (esetedben a belga posta) nem tud mit kezdeni a reklamációddal. Ők nem képviselik a feladót, nem járhatnak el a nevében, csak kézbesítettek egy csomagot."


Ez nem igaz, mert ha bejön a depóba nem csomagolják át és a depóban újra feladják...Meg átcsomagolják... A csomagkövetésnél is Belgiumot írnak. Egyszer elhozták hajóval, majd ott feladták, úgyhogy rossz a példa...


Azért nm kérhetek refundot, mert jóval 1 héttel a megadott szállítási idő kezdete előtt vagyunk?

2019. júl. 30. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Természetesen kérhetsz refundot - hiszen rossz a termék.

De az eladó pedig kérheti vissza az általa megadott címre a hibás terméket a refundért cserébe!

2019. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hol lehet kérni?


Amúgy Belgiumba még visszaküldöm, ha akarja, bár több les, mint az árú ára.


Inkább kihajítom és elfelejtem az ebayt egy életre. Mindig pusztát küldtek eddig, pedig 5000-en értékelték és 99,2 % volt.

2019. júl. 30. 18:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Most felraktam tölteni újra, hátha. Csak vezetéket adtak hozzá, adaptert nem....


Eleinte büdös volt, majd szikrázott és szétcsapta a töltőt is.... Ennyit erről...


Ha lefényképezem nem elég? Nem akarok ennél is jobban ráfizetni.

2019. júl. 30. 19:19
 8/11 A kérdező kommentje:

De nagyon elegem van, ha felrobbant mielőtt egyszer is tudtam használni, akkor mi van? Soha egy percre nem működött... Javasoltátok a töltést, nem a töltőnek volt baja, az egy eredeti iphone adapter volt és az ő kábelük.


Így mit küldjek vissza tízezrekért?

2019. júl. 30. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérj refundot a hibás tetmék képével
2019. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kecsketáp válasza:
Á
2019. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!