Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet részvényeket...

Hogyan lehet részvényeket vásárolni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és be szeretném fektetni a megspórolt pénzem, lehetőleg hosszútávra.


1 millióból vettem állampapírt, még van 150 ezer forintom ,amit részvényekbe fektetnék, lehetőleg hosszútávra valami nagy múltú és sikeres cégbe.


Na most vagy 5 weboldalt megpróbáltam, de annyira átláthatatlan az egész, hogy egyszerűen a számla nyitás is borzalmasan nehéz. A legtöbb oldal csak USA-ban lévő lakcímmel, telefonszámmal enged regisztrálni.


Most az fxpron végig ment a regisztrációm, de olyanok vannak ,hogy mt4 számla típus vagy mt5, illetve 1:30 tőkeáttét?

Rákerestem, hogy ezek mit is jelentenek, de csak 100 oldalnyi rizsát találtam, érdemi válasz sehol.


Tudtok esetleg egy könnyen átlátható nem labirintus szerű odlalt ajánlani, ahol egyszerűen csak veszek részvényeket egy kattintásra aztán ha úgy tartja kedvem eladom? (mindenféle mt4 meg mt5 meg xzy számla típús meg áttét nélkül nélkül)


Köszönöm!



2019. aug. 3. 17:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
25%

Az ilyen tőkeáttétes forexezős dolgokat felejtsd el ha jót akarsz.


Melyik banknál vagy? Érdeklődj náluk, egész biztosan tudsz nyitni értékpapírszámlát. Azzal pedig már tudsz részvényt vásárolni.

2019. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ja, CFD, Forex, ezeket keruld. A normalis brokerek az Interactive Brokers, Degiro, KBC Equitas. Vannak ezeknel kisebbek, egyesek olcsobbak, en nem kockaztatnek.
2019. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az mt4-mt5 olyan a tőzsdei kereskedésben, mint a böngésző az internetezésben. Tehát, maga az eszköz, a felület, amin a kereskedést folytatod.


Válassz mt5-öt. Újabb, fejlettebb, több funkcióval rendelkezik.


A tőkeáttét funkciója roppant egyszerű. Ha van 150e Ft-od kereskedni, s van egy részvény, amiről azt gondolod, hogy ez neked jó lesz, s ez épp 50e Ft-ba kerül darabonként, akkor tőkeáttét nélkül 3 db-ot tudsz vásárolni.


1:2 tőkeáttét esetén hatot, 1:10 tőkeáttét esetén 30 db-ot, 1:30 tőkeáttét esetén pedig 90-et.


Magyarán, a tőkeáttét megtöbbszörözheti a tőkédet. Ez lehet jó is, meg rossz is. Ha jól vásárolsz, neked dolgozik, de ha rosszul. akkor ellened.


Konkrétan az fxpro-t nem ismerem, nekem az xm-nél van számlám, az egyik legjobb, legáttekinthetőbb, xm mt5-ön sok száz részvénnyel tudsz kereskedni, európaiakkal és amerikaiakkal egyaránt, 1-2 kattintás a vásárlás, ugyanennyi az eladás. 1:30 a tőkeáttétem. 1 és 30 között bármilyen számot beállíthatsz.


Ilyen kis tőkével érdemes az 1:30-at választani.


Számlatípusnál pedig inkább a mikroszámlát. (Standard számla akkor jó, ha legalább félmillióval kereskednél.) Részvények mellett egyébként tőzsdeindexekkel, nyersanyagokkal (arany, ezüst, olaj, gáz, gabonák stb.) és devizapárokkal is tudsz kereskedni ugyanezen a felületen.


Részvényekkel csak az adott részvény kereskedési idejében (tehát, az adott kontinens szerinti időben, nappal) tudsz kereskedni, minden más termékkel vasárnap este 11-től péntek este 11-ig éjjel-nappal.

2019. aug. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Utolso, hosszu tavra akar ertekpapirokat vasarolni, hagyd mar ezt az MT-s butasagot!!
2019. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha butaság lenne, nem írtam volna le. Inkább tanulj belőle te is.


Igaz, az olvasás-értelmezés elsajátítása nélkül nem fog menni.

2019. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Pedig tényleg nem erőltetni ezt az mt-t, ha részvényeket akar venni. Ugyanis ott nem lehet. Forex cégeknél csak az árfolyammozgásra tudsz fogadni, de nem válsz a részvény tulajdonosává.
2019. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, csakhogy 150 ezerrel szart sem ér. Mondjuk az állampapírba fektetett pénze sem fog profitot termelni, csak veszteséget.


Ellenben, ha a megtakarításával az 1 150 000-rel egy korrekt brókernél elkezdett volna kereskedni, azzal egy év alatt lazán meg tudta volna duplázni / triplázni a pénzét.


Szóval, lehet állampapírozni, meg 150 ezerért valódi részvényt venni, csak épp minek? :D :D :D

2019. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ellenben, ha a megtakarításával az 1 150 000-rel egy korrekt brókernél elkezdett volna kereskedni, azzal egy év alatt lazán meg tudta volna duplázni / triplázni a pénzét."


Ha ez ilyen lazan menne, senki sem dolgozna fizuert. :D

2019. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha ez ilyen lazan menne, senki sem dolgozna fizuert. :D"


Ha ez így működne, senki nem járna Suzukival. :D


Csakhogy, az emberek többsége nem hajlandó tenni az álmaiért.

2019. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ilyen lazán megy.


Játék az egész.


Csak kattintgatsz, s pénzt keresel.


Otthon a kedvenc foteledben.


Vagy épp a strandon.


Vagy ahol épp jólesik :D


A pénzem 90 százaléka két olyan helyről jön, amelyeken a legtöbb ember csak röhög. Az egyik MLM, a másik a tőzsde.


Eközben a legtöbb ember Suzukival meg 10+ éves autóval jár. Meg villamossal :D :D


Nekem meg a "legrosszabb" autóm egy Maserati.


A különbség abban van, hogy én másként gondolom a dolgokat, mint az emberek 95%-a. Így évente többet keresek, mint ők egész életükben...

2019. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!