Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiveszem a fizumat a bankból...

Kiveszem a fizumat a bankból amint megjön, miért számít ez néhány ember szerint valamiféle vicces, középkori, "proli" szokásnak?

Figyelt kérdés
Miért baj ez másoknak, meg miért lennék ettől "proli"?
2019. aug. 6. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fura inkább, és ódivatúnak tartanálak miatta. Ahol tudok, kártyával fizetek, elég kevés készpénzt költünk. Nagymamámnak kell felvenni az egész nyugdíját minden hónapban, mert közel 90 évesen nem ért a modern technikához.
2019. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem ítélkezek senki felett, csak személyes benyomást írok le. Gondolom az veszi le az egész fizetését a bankból aki el is költi azt egy hónap alatt. Ergo félre rakott pénze nincs, kis keresetű "proli". Lehet így érthetik azok az emberek.
2019. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem használok KPt, feleslegesnek tartom. Elveszíti az ember, ellopják stb. Ráadásul ha egyben leveszi az ember az egészet, akkor legaláb. Egyszer kell egy havi fizu al mászkálni, szerintem az kockázatos.
2019. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Pont azért csinálom, hogy minél jobban tudjak takarékoskodni. Több mint a felét elrakom, igazából az egészet elosztom hó elején, most képzeletbeli összegekkel:

500 ft megy a "rezsi" borítékba

500 ft megy a "bevásárlás" borítékba

200 ft megy az "utazás" borítékba

és így tovább.

Látom, mire mennyim van, látom, hogy fogy, stb.

Szerettem amúgy a kártyámat használni, csak egyrészt macerás (sokszor volt hogy nem működött), rengeteg helyen a mai napig nem lehet vele fizetni, és nagy nehézséget okozott, hogy okosan osszam be a pénzem. Ez meg bevált.

2019. aug. 6. 13:08
 5/14 anonim ***** válasza:
És akkor így otthon tartasz több havi fizut? Én félnék.
2019. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Mitől? :)

Egyébként jelenleg a "takarékoskodok" azt jelenti, hogy a fizum nagy részét adom is oda a burkolónak, asztalosnak, stb, "beruházás a jövőbe".

Utána meglátjuk, mi lesz, de igazából nem sok problémát látok abban, hogy otthon tartsam a pénzem. Elfér.

2019. aug. 6. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy betöréstől, vagy leég a ház a pénzzel együtt. Azért a bankban csak biztosabb. Ez most attól független, hogy a havi költés kártyás vagy kp. A megtakarítást hogy lehet otthon gyűjteni, ezt nem értem.
2019. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Szüleimhez törtek már be, sok mindent elvittek, de az otthon tartott nagy mennyiségű kp-t pont nem.

Mndegy, igazából ez még elválik majd, de a költőpénzem nekem így sokkal praktikusabb, hogy kp-ben van.

2019. aug. 6. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsés, ha nem találták meg. Sajnos nekem van a baráti társaságomban olyan srác, aki 18 éves korától Németországban melózott. A megtakarított pénzének a nagyrészét hazahordta, otthon hagyta a családi házban. Évek múltán pont otthon volt látogatóban, amikor családostól elmentek vacsorázni, addig pedig a zárlatos laptop töltőjétől lángra kapott a tetőtér és rendesen ki is égett. Több millió forintnyi euróval együtt sajnos.

De hogy másik példával éljek, a szülőfalumban is betörtek a szomszéd nénihez, mert valaki kifigyelte, hogy sikerült eladnia a meghalt édesanyja házat. 2-3 millió forint értékben. A betörők célirányosan mentek, mindent felforgattak, egyértelmű, hogy a pénzt keresték. A néni szerencsére volt annyira okos, hogy azonnal a bankba ment vele.

Elég, ha valaki kifigyeli mekkora összegeket teszel el az automatánál és követ hazáig. Az ördög sosem alszik.

Nem mellesleg a havi ingyenes 150 ezer forint felett elég busás kezelési költséget kell fizetni a kp. felvételért.


Egyrészt menj be a bankodhoz és kérd számon a kártyád használhatatlanságát rajtuk, esetleg igényelj másikat, más típust. Másrészt, ami nekem nagyon bevált, az a folyószámlámhoz csatolt megtakarítási számla. Lehet benne zsebeket létrehozni és pontosan látod online is, hogy az adott zsebekben mennyi pénzed van.


Nem gondolom, hogy proli lennél ettől, de valóban egy kicsit ódivatú cselekedet kivenni a teljes fizetésed. :) Én imádom, hogy 2-3 ezer forintnál sosincs nálam több kp., szinte mindenhol lehet kártyával fizetni és jól vissza is követhető a számlatörténetben mire mennyi ment el. Attól sem tartok, hogy betörnének hozzánk és életünk vagyonát nyúlják le. Arra nincs biztosítás. Minden másra van. :)

2019. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


"Elég, ha valaki kifigyeli mekkora összegeket teszel el az automatánál és követ hazáig."

Megnézném, ahogy másfél órás úton követ hazáig. :D


"elég busás kezelési költséget kell fizetni a kp. felvételért."

Havi kétszer ingyenes azzal a szerződéssel, ami nekem van.


"gyrészt menj be a bankodhoz és kérd számon a kártyád használhatatlanságát rajtuk, esetleg igényelj másikat, más típust."

Huhh, itt akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem a kártyával van baj, hanem több helyen nincs kártyás fizetési lehetőség, mint ahány helyen van. Vidék, sajnos még mindig nem alap a kártyás fizetés, miközben a világ jobbik felén már mobillal fizetnek az emberek... :D


Bónusz: bizonyított, hogy a készpénzt "fájdalmasabb" költeni, kártyával nagyon csúszott ki az ujjaim közül. :S


Igen a nagy összegnek még vannak kockázatai, ezt belátom, ezért is írtam, az majd igazából elválik, hogy azzal mi lesz, jelenleg 500k-nál nagyobb összeg nincs otthon, az viszont tuti helyen van és mindig van otthon valaki. Most így felújítás közben nem igazán félek attól, hogy túl sok pénzem gyűlne össze. :D

2019. aug. 6. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!