Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Rendeltem a netről, de nem vettem át a csomagot. Lehetnek következmények?

Rendeltem egy egyedi ajándékot, viszont nem lett átvéve. (suliban voltam, nem szóltam anyumnak, mert azt hittem futár hozzá és előtte oda szólnak, de postás hozta) A tulajdonossal beszéltem, azt mondta nem gond, kiküldi mégegyszer, kifizeti a postaköltséget. Meg is érkezett a csomag dupla áron, hát nem vettem át mivel nem így volt megbeszélve. Utána a tulaj mondta, hogy következménye lesz stb. Mondtam, hogy akkor küldje ki az előző árban, vártam is a csomagot, de nem küldte majd nem is válaszolt a megkeresésemre. Ez történt fel éve, azóta semmi. Lesz belőle komolyabb dolog vagy már nem valószínű?

Tudom, hogy én rontottam el mikor elsőként nem lett átvéve, de sajnos így alakult.

aug. 13. 18:14  Privát üzenet  

A válaszok

"de sajnos így alakult."

Nem, nem így alakult, hanem TE NEM VETTED ÁT. Egyedi ajándéknál ráadásul ellállási jog sincs, tehát KÖTELES lettél volna átvenni.

Az első alkalommal, mikor kihozta a postás, akkor is hiába mondod, hogy nem voltál otthon, anyukádnak meg nem szóltál - ugyanis még utána simán bemehettél volna átvenni a postára.

Az eladó nagyon rendes volt, hogy még egyszer kiküldte, és mivel TE NEM VETTED ÁT, Neked kellett volna a dupla postaköltséget állnod.

Tudod, a felnőtt lét (mert gondolom, még nem vagy az) ott kezdődik, hogy felelősséget vállalunk a tetteinkért.

Igen, lehet, következménye: ha egyedi ajándék, nincs elállási jog: fizetési meghagyás majd ha nem fizettek, akkor végrehajtás.

Ha ezt a procedúrát nem kívánja végigjárni, akkor az a legkevesebb, hogy örökre kitilt az oldaláról (akár webáruház, akármi).

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 13. 18:23 Privát üzenet
Annyira buták az emberek.... :D Bocs kérdező, fél év után szerinted mi lenne? Megjelenik az ukrán maffia vagy mi?

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 13. 19:33 Privát üzenet
Lesz, valószínűleg már a felsőbíróságon tárgyalják az ügyet. 10-30 évig tejredő szabadságvesztéssel súlythatnak.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont aug. 13. 21:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ebayen rendeltem egy okosórát Kínából, idő előtt meg is jött, de egyáltalán nem működik, nem kapcsol be, mit csináljak?
Rendeltem AliExpress-ről és az oldalon azt mutatja, hogy 3 hete már megérkezett Magyarországra, de nem kaptam még meg. A magyar postát fel lehet hívni? Elmondom a nevem,...
Rendeltem egy Dr Martens bakancsot erről a bizonyos oldalról: www.dragonnestsource.com Viszont nem voltam elég figyelmes és most már van egy erős gyanúm mintha ez az oldal kamu...
Normális hogy a csomag amit rendeltem még mindig nem indult el?
Ha wishről rendeltem és már nagyon régen meg kellett volna érkeznie a terméknek és visszakérem a pénzem. Mennyi esély van rá hogy mégis megkapom?
Ha nem tetszik a tablet amit rendeltem neten, akkor 14 napon belül következmények nélkül visszaküldhetem?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!