Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vehetek tört részvényeket?

Vehetek tört részvényeket?

Figyelt kérdés
Ha egy részvény 100 dollárba kerül, és nekem van 50, abból vehetek egy felet, vagy minimum 1 egészet kell? Vagy ha például osztalékot kapok, akkor azt be tudom-e rögton forgatni új részvényekbe, vagy várnom kell míg összejön belőle pénz egy új részvényre?

2019. aug. 15. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. De nem is igazán járnál jól, mert még 1-2 darabnál is olyan magas a jutalék, hogy többet bukik vele az ember, mint amennyit hozhat a részvény.
2019. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyesnek igaza van, de még ha olyan brókernél is veszel részvényt, ahol alacsony a díj és még tudnál is venni "tört" részvényt, akkor se értem mi lenne az értelme: veszel 100 helyett 50 dollárért részvényt, mondjuk nagyon jól teljesít és emelkedik 10%-ot, nyersz 5 dollárt. Ennek mi értelme? De még ha nem is 100 dolláros felét, hanem 500 dolláros részvény felét vennéd és különösen jó 10%-ot emelkedne a részvény, akkor 250 dollárból lenne 25 dollár nyereséged, azaz 7500Ft. És akkor még nincs levonva a vételi és az eladási díj + az adó.
2019. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tudsz venni pl Revoluton
2020. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!