Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol biztonságos tárolni a pénzt?

Hol biztonságos tárolni a pénzt?

Figyelt kérdés
Kezdett annyi pénzem lenni örökség miatt, amennyi eddig nem és a negyede bankban van, de többi KP-ban viszont nagyon félek KP-ban tárolni... és parázok, na meg bankban is félek, mert nem bízok bennük, más azt mondta, hogy hirtelen lehúzogatják a pénzt és nem lehet bennük se... de akkor hol? A széf megintcsak nem jó, elviszik a pénzzel együtt és kész..

2019. aug. 19. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
2019. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
A falba bebetonozott széfet nem nagyon fogják elvinni.
2019. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

"A falba bebetonozott széfet nem nagyon fogják elvinni."


Dehogynem.

2019. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Több részletben tedd ide oda.

Ennyit bank, ennyit párnaciha, ennyit padlás, ennyit mélyhűtőláda stb.

2019. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedelmi bankok nem mennek csak úgy csődbe, mint a brókercégek és hasonlók. Nyugodtan beteheted. De utána tudsz olvasni, hogy milyen összegre milyen garancia van csőd esetén. A legrosszabb KP-ban tartani a pénzt, az a legkockázatosabb
2019. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Van egy 300 kilós páncélszekrényünk itthon. Még akkor sem tudtuk elvinni, amikor akartuk. Nem fogják hirtelen zsebre vágni. Én abban tartom a pénzemet.
2019. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Bank helyett allampapir es akkor kamatozik is.
2019. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
96%
Attól függ, hogy meddig szeretnéd tartogatni. Ha legalább 5-10 évben gondolkodsz (kevesebb időre is lehet nyugodtan) én mindenképpen az értékpapírokat javaslom. Kötvények, állampapírok, részvényeket mellőzném. Állampapírt vehetsz a Magyar Államkincstárnál, ahol nem kell számlavezetésért fizetned és még ráadásul gyarapszik is valamennyivel a vagyonod. Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor igényelj Prémium inflációkövető állampapírt (ez azt hiszem 2-3% kamat infláción FELÜL) tehát hosszútávon nem értéktelenedik a pénzed, sőt gyarapszik is. Én nem ajánlom a bankot, mert betétben nagyrészt 0%-os kamattal rendelkeznek a pénzed felett így a banknak megéri, ellentétben veled. Végső soron én az állampapírt és valamilyen biztonságos kötvényt javasolnék, de ha nagyon rövid ideig szeretnéd tartogatni akkor bankba is rakhatod. A legfontosabb, hogy alaposan tájékozódj és soha ne kérd ki egy pénzügyi tanácsadó vagy (főleg) bróker véleményét, mert ők általában olyan terméket javasolnak, amihez érdekük fűződik, tehát próbálj önállóan dönteni. Én itt az interneten ismerkedtem meg a befektetések világával és azóta már szépen gyarapodnak a megtakarításaim, remélem majd neked is fog! ;)
2019. aug. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
nyiss számlát több bankban
2019. aug. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OBA garanciáról hallottál már? Ha csődbe megy egy bank, akkor kártérítenek 15 nap múlva. Árfolyamtól függően, most kb. 32 millió forintig. Ha ettől nagyobb összeg áll rendelkezésedre, akkor nyiss egy másik számlát egy másik banknál és ott is él a garancia.


Én egyébként jelen pillanatban államapapírba raknám a nagyobbik részét, a kisebbiket bankszámlára lekötve.

2019. aug. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!