Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyha a kocsmát nyitok egy...

Hogyha a kocsmát nyitok egy faház vendéglátó épületben, ott mennyire változnak az előírások? Gondolok itt a balesetekre, tűzveszélyre.

Figyelt kérdés
Vendéglátó egységet nyitnék, és az érdekelne hogyha fából építkeznék akkor milyen felé extra dologgal kéne számolnom? Miben tér el egy átlagos beton vendeglo/kocsma előírása ha fából van?

2019. aug. 20. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Tűzvédelmi szempontból tuti sokkal komolyabb előírások lesznek. Szerintem önkormányzat kereskedelmi osztály és a tűzoltóság tudna erről bővebb információt adni.
2019. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

tapasztalat hogy az önkormányzat semmi nem segít, viszont ha nem jól csinálsz valamit akkor büntetnek. Minden szabályt meg ha belepusztulnál akkor sem tudnál betartani, a vendéglátó helyek 99,99%-ban például nincs kötelező munkavédelmi kockázatértékelés. Ha pedig bejelentesz pedig 8 órásba akkor azonnal csődbemész. Tudom mert én is üzemeltettem 3 kocsmát, de ennek már vége.

Tűzvédelmi szempontból kérdés hogy faházban szeretnéd, kell egy tűzvédelmi tervező, de nem kell megijedni, nem kerülnek sokba.

2019. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vezetékes vizet, víz minta vételt hogy oldod meg a külön engedélyhez?
2019. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem saját erdőről van a fa, amit saját magad/rokonság/stb. dolgoz fel, akkor árban ugyan ott vagy, mint téglaház esetén.
2019. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A fa ház azért igényes lenne. Nem én vágnám a fát, egy cég telepítenek nekem. De hangulatos, akár egy vendéglő is lehetne vagy egy kocsma. Vizet ugyan úgy bevezetném. Egyébként azért mert faház mitől lenne másképp a minta adás? Jó árban találtam a faházat, olcsóbb lenne mint a beton. Ezért is érdekel, hogyan zajlanak le az, ha abból vendéglátó egységet csinálnék.
2019. aug. 20. 17:48
 6/11 A kérdező kommentje:

Hogy lássátok mire gondolok itt egy link a faházról.


[link]

2019. aug. 20. 17:51
 7/11 anonim ***** válasza:

"találtam a faházat, olcsóbb lenne mint a beton."


Mutass egyetlen betonból készült kocsmát... Csak egyet.

2019. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti csak olyan van a környéken. Nincs kedvem mutatni, nem bizonygatni, vitatkozni, vagy bármi harapdalozasba kezdeni, csak érdekel akinek a vendéglátó egysége ne adj isten fából van, az milyen extra engedélyekkel kell hogy rendelkezzen,az épület anyagát illetően.
2019. aug. 20. 18:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék* bocsanat :)
2019. aug. 20. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekjel mi is néztük náluk, hogy epitesugyikeg pont a kozmuvek beton alap stb miatt nem biztis hofy olcsobban jön ki. Ha van vezetékes vized telken azt be kelk vezetni a házba arokasasas betonozas stb és a kuallasokat a vendeglatoheky termekkorenek megfelekien kell kualakitani abból kell 3 vagy 5 pontos a. Csak ez eleg sokbs bekeszalad egy bérelt helyhez képest ahol mindig fettek eddig vízmintát.


Érintésvédelem ugyanigy csak épp elektromis halozat bekitese engedélyeztetés és meg utana berendezett állapotban az érintésvédelem 3 évre, a tűzvédelmi terv 5 évre készíthető.

Előírások szerinti helyre kihekyezett oktokrszulej utanvilagito tablak stb kb ugyanaz. De 0 -rol fahazat erre építeni elég meredek ötlet. Ha csak nem mas alternatívád is van hekyette és mindenképp építkeznél.

2019. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!