Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedül van értelme belevágni...

Egyedül van értelme belevágni a lakáshitelbe vagy menjek inkább albérletbe?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és eljött a költözés ideje, de nem tudom melyikkel járok jobban.
2019. aug. 20. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a jövedelmed? Mennyi az önerő?
2019. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nettó 220

Lakáshitelhez a minimális önerő csak 3-4 év múlva lenne meg

2019. aug. 20. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Az albérlet ára van annyi mint a lakáshitel. Ez mellette szól, de ha megszorulsz, beteg leszel vagy munkanélküli az albérletet ott tudod hagyni de a lakáshitelt bebukod. Ez szól ellene...
2019. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen magas ingatlanárak mellett nem könnyű kérdés, de én még mindig inkább vennék, mint bérelnék. 4 éve vettem, de nem bántam meg.
2019. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lakáshitelhez a minimális önerő csak 3-4 év múlva lenne meg"


De hát akkor mi a kérdés? Ha nincs elég önerőd, nincs hitel sem.

2019. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, lehet, nem lesz népszerű, amit írok, de ha otthon laksz és normálisan be tudod osztani a pénzt, akkor 3 év alatt ebből a fizetésből min. 3-4 milliót félre kéne tudnod tenni - inkább maradj még addig otthon, ha nincs olyan, aki barátnő/barát, jövendőbeli, stb, akivel összeköltöznél.
2019. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés, hogy önerőre gyűjtesz, vagy elszórod albérletre, akkor egyértelműen az előbbi.

Aztán 3-4 év múlva hátha lesz egy párod, akivel szívesen belevágsz. Ha az átlagot nézzük, egyedül nem igazán érdemes kis lakást venni, mert egy kicsi garzon mondjuk 20-30 éves korod között elégítheti ki az igényeidet. Ha 28 évesen jutsz oda, hogy megvedd, akkor lehet, hogy hamar kinövöd. Az is gáz, ha 30 évesen találkozol életed párjával, aztán pislogtok egymásra, hogy miből lesz közös élet, mert elszórtatok mindent mindketten.


Most csak átlagos helyzeteket írtam le, minden élet más. Nem gáz, ha egyedül szeretsz élni, megteszi egy garzon hosszútávon és megveszed egyedül. Vagy van, aki arra esküszik, hogy neki megéri egész életében albérletben élni (ezt sokan kiszámolták már de szerintem butaság).


Szóval erre a 2 sor kérdésre én annyit írnék, hogy gyűjts, aztán majd eldöntöd 4 év múlva. Ha nem teszel félre, akkor nem lesz mit eldönteni.

2019. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is arra szavaznék, hogy maradj még, gyűjts önerőre. Aztán még az is lehet, hogy addig lejjebb mennek az ingatlanárak.
2019. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2019. aug. 20. 21:30
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
Igyekezz venni. Ha meg kinövöd, lehet azt nagyobbra cserélni...
2019. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!