Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érdemesebb vásárolni,...

Hogy érdemesebb vásárolni, naponta napi beosztással, vagy előre 5-6 napra egyszerre?

Figyelt kérdés
Picit szorosabb büdzsén vagyok most, így feltettem magamnak a kérdést, jó hogy naponta elköltök 1000 forintot, vagy egyszer vásároljak be jobban, és abból tartalékoljak. Melyik a célszerűbb? Melyikkel lehet "spórolni"?
2019. aug. 21. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Minél jobban előre tervezel, annál jobban ki tudsz jönni anyagilag.
2019. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, ha ritkábban megyek, kevesebbet költök összességében.
2019. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

"Melyikkel lehet "spórolni"?"


Egyértelműen az előre bevásárlással - persze nem mindegy, hogy mit (ne legyen romlandó).

Pl. amikor a zacskós rizs )előfőzött) akciós, és 230 ft-ról leviszik 170-re, akkor veszek 3 dobozzal (4 zacskó van benne). Ezután már elég hozzá egy halrudacska vagy rántott cukkini vagy bármi.

Ugyanígy csinálok a tésztával, sárgaborsóval, stb.


Ha a csirkecomb akciós, akkor veszek egy nagyobb adagot, kicsontozom és mehet a fagyasztóba :-) - és így tovább...

2019. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Mint előző válaszoló is mondta, ha begyűjtöd az összes reklám újságot és akciósan vásárolsz, akkor jobban tudsz kijönni. De egyértelmű, hogy azonos áron ugyanannyira jön ki, akkor legfeljebb időt spórolsz, ha egyszerre veszed meg az egész hetit.


Meg kitalálhatsz olcsó ételeket, vagy neten is vannak, ha rákeresel az "olcsó receptek" vagy "olcsó ételek" kombinációkra. És attól függően, hogy ez meddig esedékes, tarthatsz egy-egy puritánabb étkezést, vagy napot is.

2019. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha megtervezed és a boltba való eljutásnak nincsen külön költsége, akkor mindegy anyagilag, hogy napi szinten mész, vagy hetente.

Másrészt az időt nézve, szerintem nem mindegy, hogy 6-or állsz sorban, vagy csak 1-er.


Szintén kérdéses, hogy impulzusvásárló vagy, esetleg egy megfontolt logikus ember, de a kérdésed alapján a második lehetőséget eleve elvethetjük.

2019. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!