Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Heti 40oras, teljes munkaidős...

Heti 40oras, teljes munkaidős állás mellett lehet e alkalmi munkavallokent másik helyre beugroskent menni dolgozni 8 oraban ?

Figyelt kérdés
Szombatonként is bekell mennem dolgozni a munkahelyemre és napi 9 órát dolgozok, így egy hónapban lenne KB 5 napom amikor eltudnek menni alkalmi munkára meg.

2019. aug. 29. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, de én a helyedben nem tenném - hacsak nem valami hatalmas hiteltartozásod van.

Ne zsákmányold ki a szervezeted, hosszútávon megbosszulja magát a dolog, szükséged van kikapcsolódásra, pihenésre is.

Ismerősöm lefogyott 15 kilót, depressziós, mert vállalkozása van, állandóan dolgozik, szinte alig pihent - most "dobta ki a gép" neki, 2-3 év után a dolgot.

2019. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg lehet, csak nem megoldható, és lehet nem is éri meg.

Ahhoz, hogy ezt tudd csinálni a főállásod reggel 6-tól délután 3 -ig tart. Ha szerencsés vagy akkor max 1 óra az utazás a munkahelyedre. Vagyis reggel fél 5-kor kelsz, hogy 6-ra beérj. 3-kor végzel a másik munkahelyedre 1 óra utazással( enni kell, hogy a munkavégeztével rendbe tedd magad, és elindulj) délután 5 órára érnél oda. Vagyis a másik helyen 5 órától hajnali 1 -ig kéne dolgoznod ( ha az 8 órás lenne.) Onnan haza, és nagyjából fél 3- 3 órakor feküdnél le. Napi másfél óra alvás lenne csak. Kizárt, hogy bírnád sokáig, arról nem is beszélve, hogy a mellékes 8 órási melóból is adózni kell, és így az adózás szempontjából nem fogsz jól járni. Több bevétel, több levonás.

2019. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szóval 7ből 7 napot akarsz dolgozni? Előre szólok, hogy nem jó ötlet. 1-2 hónapig lehet csinálni, de a szervezeted jelezni fog, hogy pihenni kell. Ráadásul ha önálló háztartásban vagy összetorlódhatnak a munkák. Én csináltam, de 1 hónapot bírtam, állandóan fáradt voltam, otthon se értem soha semminek a végére, pedig igyekeztem elosztani. Mivel nem tudtam pihenni állandóan feszült voltam, a teljesítményem is romlott a munkahelyemen, összeszedetlen voltam. Szóval a plusz munka nem ért annyit, mint reméltem, így abba is hagytam, plusz kellett 2-3 nap szabi, hogy utolérjem magam és egy kicsit helyrerázódjak.
2019. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ez így van, ahogy 3-as leírja, de ha nem hagyta volna abba, akkor a lemerült szervezet sokkal gyorsabban elkap mindenféle betegséget - így aztán "kényszerszabadságra" küldi a "gazdatestet" :-)
2019. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Engedélyt kell kérned a főállású munkahelyeden, én így tanultam.
2019. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Alkalmi munkához nem kell engedély.
2019. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerencsés helyzetben vagyok, mert 5 perc alatt haza érek a munkahelyemrol.

Vasarnapok mindig szabadok lennének úgy akarnám. És az az 5 nap mikor nem dolgozom a főállású munkalyemen, akkor szeretnék máshol dolgozni. Lehet hogy tényleg nem bírnám, de akkor nyilván abba hagynám inkább, fontosabb az egezsegem..

2019. aug. 29. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is csináltam évekig. Később 40 felé megint csináltam. Aztán rájöttem, hogy mindent lehet pótolni, de az elba5zott IDŐT soha. Hidd el, nem éri meg. Azt is jól mondták előttem, hogy a tested majd benyögi az unalmast. Tudod, ő nem a barátod, hanem egy ádáz, bosszúálló szörnyeteg. Akármit követsz is el ellene, egyszer (amikor már nem is emlékszel rá) könyörtelenül benyújtja a számlát.
2019. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!