Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress termékimport...

Aliexpress termékimport KFt-nek, hogy van az elszámolás?

Figyelt kérdés

Hamarosan a könyvelővel is beszélek majd róla, de addig hátha okosodom.


Szóval vámhatár alatti terméket rendelünk az AliExpress-ről, kft-ként. Számlát vagy ad, vagy nem ad az eladó.


Hogy lehet elszámolni ezeket a költségeket?


2019. szept. 2. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Levamoltatod és a vampapirokat beteszed a konyvelesbe
2019. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Mielőtt kombinalnal 0 Ft a vamhatar. Ha nem veszel semmit nem kell vamoltatni nincs költség nem rakod be.


Az összes többi vamkoteles

2019. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem! A vámhatár nem 0 FT, hanem 22 EUR, vagy mennyi.


REngeteg dolgot rendeltem már Aliról magánszemélyként, 2-300 forintos tételeket (még) nem vámolnak.

2019. szept. 3. 08:43
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A kulcsszó a magánszemélyként rendelted.

Cég esetén nincsen ilyen minimális összeg meghatározva, mindenre kell vámot fizetni.

(és áfát is amúgy).


Cég esetén nem opció az, hogy kapsz-e számlát vagy sem, kell számla. Aki nem ad, attól ne rendelj.

2019. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Így van, ahogy 4-es írta, megerősítem!
2019. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez fura... Van erről valahol link a posta oldalán, ahol okosodhatok a témában?


Zárójel: és mi van, ha magánszemély címre rendelek? Akkor cég.magánszemély között zajlik a tranzakció, de közben a céges kártyával fizetek és kérek számlát. Akkor él a 22 EUR?

2019. szept. 3. 10:21
 7/10 A kérdező kommentje:
"Amennyiben EU-s magánszemélyek, vagy jogi személyek részére érkeznek ellenszolgáltatás fejében „elhanyagolható értékű küldemények”, termékek, úgy a vámmentes értékhatár 150 euró, (amely közel 46,000 HUF-nak felel meg). "
2019. szept. 3. 10:28
 8/10 A kérdező kommentje:

Illetve még ezt találtam:


"2.2. Vámeljárás alá tartozó küldemények kezelése kereskedelmi forgalomban

Magyarországra beérkező postai küldemények esetében (árutovábbítás)

Az EU vámterületén kívülről kereskedelmi forgalomban (küldemény címzettje jogi személy

vagy jogi személyiséggel rendelkező szervezet) érkezett 22,- eurónak megfelelő forintösszeg

alatti vámértékű postai küldemények vámmentességet élveznek."

2019. szept. 3. 10:31
 9/10 A kérdező kommentje:
A lényeg: "küldemény címzettje jogi személy vagy jogi személyiséggel rendelkező szervezet" - tehát itt már cégről van szó.
2019. szept. 3. 10:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Utánajártam a dolognak, könyvelővel is átbeszéltük, 22 EUR. Az alatt cégeknek is vám és áfa mentes!
2019. szept. 4. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!